archive19 Prill, 2021 - 11:03

Lajme

E tmerrshme! Një serbe godet me veturë dy fëmijë në Mitrovicë

Raportohet se e dyshuara femër, shtetase e Serbisë duke drejtuar veturën e saj nga pakujdesia ka goditur dy fëmijë – femra kosovare. Viktimat janë dërguar në tretman mjekësor dhe më pas janë liruar në shtëpi. Me vendim të gjyqtarit kujdestar, e dyshuara është urdhëruar të paraqitet me datë 19.04.2021 në...
Lajme

Shqiptari e vret me çekiç bashkëshorten

Një krim i rëndë në një familje emigrantësh shqiptarë ka ndodhur pasditen e së dielës në qytezën Pove del Grappa në provincën e Vincezas në Itali. 51-vjeçari shqiptar Gëzim Alla ka dhunuar për vdekje me çekiç bashkëshorten e tij 39 vjeçe, Dorina Alla. Pas vrasjes 51-vjeçari shqiptar ka telefonuar policinë,...
Lajme

12,433 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 101.517 raste nga 500.112 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.072 raste të vdekjes. IKSHPK njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 87.012 raste, kurse numri i rasteve...
Lajme

Tentim vrasja në Hajvali, policia jep detaje

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për tentim-vrasjen që ka ndodhur mbrëmë në Hajvali, raporton Gazeta Blic.Në njoftimin 24-orësh të policisë, bëhet e ditur se është arrestuar një person që ka shtënë me armë në drejtim të viktimës. Nga i dyshuari është konfiskuar një armë e shkurt-pistoletë e cila dyshohet...
1 2
Page 2 of 2