archive18 Prill, 2021 - 21:01

Lajme

Pasaporta e vaksinës COVID-19 me koncept të ri

Koncepti i dokumentimit të vaksinimitv ndaj koronavirusit, ka arritur një nivel tjetër të sofistikimit, dhe ekspertët tregojnë se verifikimi elektronik mund të behët i zakonshëm. Nga përshpejtimi i vaksinimeve mbarë botën kundër COVID-19, vëmendja po kthehet te mjetet për identifikimin e personave të vaksinuar. Megjithëse ideja e verifikimit është duke...
Lajme

Babai dëshmorit i bënë me lot të gjithë: E nisa për kurbet dhe prisja rrogën e tij, por mora lajm se ka vdekur në Koshare!

Këtë të diele mysafirë në emisionin Kojshia Show ishte njëri ndër komandantët e luftës së Koshares Fadil Hadergjonaj. Por ai u befasua shumë dhe iu mbushen sytë me lot, kur dëgjoi rrëfimin e babait të dëshmorit të parë të Koshares, Rifat Qela! Ndiqeni minutën e 29:00 të emisionit për ta...
Lajme

11 të vdekur dhe 364 raste të reja me koronavirus në Kosovë

529 TË SHËRUAR DHE 364 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.501 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...