archive16 Prill, 2021 - 19:06

Lajme

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Fushë Kosovë

Një aksident i rëndë raportohet se ka ndodhur pak më parë në magjistralen Prishtinë-Fushë Kosovë. Në pamjet shihet se në aksident kanë qenë të përfshira dy vetura, gjersa ende nuk dihet nëse ka të lënduar. Ambulanca dhe zjarrfikësit shihet të ketë arritur në vendin e ngjarje. Ndërkohë, nga Policia kanë...
Sporti

Distria Krasniqi kalon në rrethin e tretë në Evropian

Distria Krasniqi ka kaluar në rrethin e tretë në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Lisbonë të Portugalisë, shkruan Gazeta Express. Xhudistja pejane e mposhti në rrethin e dytë italianen Francesca Giorda, e cila i bëri tri gabime, ndërkohë që Distria fitoi me Ippon. Distria Krasniqi kalon...
Lajme

Mjekut nga Podujeva i përkeqësohet gjendja, dërgohet në emergjencë

Pulmologu Ibrahim Hoti, i cili u dërgua mbrëmë në mbajtje, meqenëse në një video të publikuar në media shihet duke mos i ofruar ndihmë shëndetësore një qytetari, i është rënduar gjendja shëndetësore. T7 raporton se i njëjti është duke marr tretman shëndetësor në Emergjencën e Podujevës. Shkaku i rastit, ai...
Lajme

Numri i të vdekurve nga COVID-19 në botë tejkalon 3 milionë

Numri i të vdekurve si pasojë e koronavirusit në botë ka tejkaluar shifrën 3 milionë. Sipas faqes së internetit “Worldometer” e cila përpilon të dhënat lidhur me pandeminë, numri i të vdekurve në botë arrin në 3.000.243. Pandemia e COVID-19 më rëndë ka goditur SHBA-në ku deri më tani janë...
Lajme

Parashikimi i motit për 4 ditët e ardhshme, rikthehet shiu dhe bora!

16.04 – Paradite intervale me diell. DItën vransirat do të shtohen. 17.04 – Kryesisht vranët dhe me reshje shiu kohëpaskohe. Në vise kodrinoro-malore priten edhe reshje bore. 18.04 – Në mëngjes vende-vende reshjet e shiu vazhdojnë. Ditën kryesisht me vransira dhe intervale me diell, e pa kushte për reshje. 19.04...