archive15 Prill, 2021 - 23:59

Lajme

Vazhdojnë aktivitetet e IKMK’së në komunën e Lipjanit në kuadër të projektit “Fuqizimi i transparencës mbi të drejtat e njeriut”

Sot, kanë vazhduar aktivitetet e IKMK'së në komunën e Lipjanit në kuadër të projektit "Fuqizimi i transparencës mbi të drejtat e njeriut". Njoftimin e ka bërë sekretari i IKMK'së, Armedn Ahmeti, i cili përmes një postimi në facebook, ka treguar se edhe në këtë takim kishte pjesëmarrës aktivistë, studentë e...
Lajme

17 të vdekur dhe 599 raste të reja me koronavirus në Kosovë

868 TË SHËRUAR DHE 599 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.576 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Vendos qeveria për kafiteritë dhe qendrat tregtare, ja kur do të hapen

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka njoftuar se të hënën do të hapen lokalet e gastronomisë dhe qendrat tregtare, duke respektuar masat strikte shëndetësore. Kjo është bërë e ditur pas takimit të ministrit të MAPL-së, Elbert Krasniqi, dhe atij të Shëndetësisë, Arben Vitia me kryetarët e komunave dhe Adociacionin...
ShowBiz

Sa bukur po duket Zhadja në imazhet e reja

Giovanna Antonelli është një nga aktoret më të bukura dhe më të talentuara nga Brazili. Të gjithë shqiptarët e mbajnë mend si Zhade, nga telenovela që u transmetua disa vite më parë në vendin tonë. Babai i saj është gjithashtu një aktor, ndërsa nëna e saj është kërcimtare. Aktorja e...
Lajme

Shefi nuk ia dha rrogën, punëtori nga Fushë-Kosova ia kallë autobusin

Policia njofton për një zjarrvënie në Fushë Kosovë. Një person është arrestuar pasi dyshohet se i ka vënë zjarrin një autobusi. Motivi i rastit dyshohet të jetë mosdhënia e pagës. Nuk raportohet për arrestuar, policia po e heton rastin. Njoftimi i plotë i policisë: Zona Industriale, Fushë Kosovë 14.04.2021-20:00. Është...
Biznes

Punëtorët pa paga presin subvencionimin nga Qeveria

Masat e Qeverisë së Kosovës për parandalimin dhe luftimin e koronavirusit, kanë lënë pa punë K.G (emër i njohur për redaksinë). Ai është pezulluar nga puna nga punëdhënësi i tij, siç thotë ai, deri në rihapjen e lokalit ku ai punon. “Kjo është katastrofë, me atë rrogë unë jetoj dhe...
Lajme

Feja e Adem Jasharit: Bekim Jashari mbyllë debatin me një porosi

Përderisa në publik po diskutohet e stër-diskutohet se sa fetar ishte komandanti Adem Jashari dhe se a kishte konsumuar birra apo jo, një reagim vjen edhe nga Familja Jashari. Bekim Jashari përmes një fotografie të heroit legjendar shpërndau edhe një mesazh, që ndoshta edhe mund të jetë përgjigje ndaj tërë...
Lajme

Pamje tronditëse/ Zyrtares së lartë në Danimarkë i bie të fikët “live”, ministri i jep ndihmën e parë

Danimarka u bë sot vendi i parë në botë që do të ndalojë përfundimisht përdorimin e vaksinës “AstraZeneca”. Por gjatë konferencës ku u njoftua vendimi, drejtueses së agjencisë së ilaçeve të Danimarkës, Tanja Erichsen, i ra të fikët. Teksa ministri danez po fliste për vaksinën AstraZeneca, zyrtarja humbi ndjenjat duke...