archive14 Prill, 2021 - 22:10

Biznes

Kursimet, ky është njoftimi i fundit nga Trusti

Mbi 198 milionë euro të tërhequra nga Fondi i Kursimeve Pensionale, nuk e kanë ndihmuar dukshëm ekonominë e vendit. Në rritjen prej 11 për qind të depozitave në bankat e Kosovës gjatë 2020-ës, për 40 për qind besohet se ka ndikuar tërheqja e kursimeve të Trustit, të cilat janë deponuar...
Lajme

Arben Vitia mbledh kryetarët e komunave, a do të hiqet ora policore?

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ai i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, do të takojnë nesër kryetarët e komunave dhe përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës. Express mëson se në takimin që është ftuar nga ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, ku do të jetë edhe ministri...
Lajme

Kurti tregon se si do të bëhet konfiskimi i pasurisë së paligjshme

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se askush s’mund ta shpenzojë pasurinë që nuk e fiton. Ai në një video-mesazh të publikuar në Facebook ka thënë se janë të bindur se do të kenë sukses në synimin për ta bërë ligjin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme. Kurti tha se ligji...
Lajme

14 të vdekur dhe 701 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK): 737 TË SHËRUAR DHE 701 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej...
1 2
Page 1 of 2