archive12 Prill, 2021 - 22:19

ShowBiz

Kështu imitohet Vjosa Osmani në Shqipëri

“Kosherja” vazhdon të sjell risi në humorin shqiptar duke sjell personazhe dhe imitime fantastike përmes aktorëve profesionistë. Ka qenë presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe opinionistja Luljeta Aliu që janë bërë pjesë e spektaklit të humorit përmes imitimeve fantastike të aktoreve Valina Muqolli dhe Egzona Ademi. ‘’Kosherja’’ sjell një bashkëbisedim...
Lajme

8 të vdekur dhe 345 raste të reja me koronavirus në Kosovë

518 TË SHËRUAR DHE 345 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.208 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Paçarizi: Albini në kohë të lirë po merret edhe me Kosovën

Analisti politik, Rrahman Paçarrizi i ka komentuar kritikat në drejtim të kryeministrit Albin Kurti, i cili po i kushton vëmendje të posaçme garës së partisë së tij, Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri. Paçarrizi me ironi ka thënë se Kurti megjithatë po merret edhe me Kosovën gjatë kohës së...