archive10 Prill, 2021 - 22:56

Lajme

A do t’iu konfiskohet pasuria edhe qytetarëve të zakonshëm me ligjin e ri?

Para disa ditësh nga Ministria e Drejtësisë kanë njoftuar se është finalizuar dhe proceduar në Qeveri koncept-dokumenti për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme. Koncept-dokumenti parasheh që hetimi për pasurinë e fituar në mënyrë të paligjshme, e cila duhet të justifikohet, të bëhet për 21 vjetët e fundit, por ministria ka...
Lajme

Lajm i rëndësishëm për vizat e punës në Gjermani

Vitin e kaluar, viza pune kanë marrë vetëm 5,188 punëtorë nga vendet e Ballkanit Perëndimor ndërsa në vitin 2019 ishin 27,259. Në Gjermani, sipas Ministrisë Federale të Punëve të Jashtme, vitin e kaluar, në krahasim me një vit më parë, një numër shumë më i vogël punëtorësh nga Ballkani Perëndimor...
Lajme

9 të vdekur dhe 571 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga IKSHPK: 727 TË SHËRUAR DHE 571 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.351 mostra të marra nga ShSKUK dhe...
Lajme

Zbulohet dëshira e fundit e princit Philip

Princi Philip, i cili ishte martuar me mbretëreshën për 73 vjet, vdiq i qetë në Castle Windsor mëngjesin e së premtes.Duka i Edinburgut, donte të vdiste i qetë në shtëpi në shtratin e tij. Dëshira e fundit e tij u zbulua për New York Post nga një burim i afërt...