archive9 Prill, 2021 - 23:01

Lajme

Vaksinohet 101-vjeçarja nga Prizreni

E moshuara Naile Memaj nga Zhuri i Prizrenit, gjatë ditës së sotme është vaksinuar nga shërbimi mjekësor i QKMF-së në Prizren. Ajo është ndër personat më të moshuar deri me tani pasi gëzon shëndet të mirë në moshën 101 vjeçare. Ajo, pasi ka marrë vaksinën ka sugjeruar të gjithë të...
Lajme

Policia e Kosovës dënon hoxhën pas namazit të xhumasë

Polica e Kosovës është duke kontrolluar dhe vëzhguar qytetarët pas masave të reja të vendosura nga Qeveria e Kosovës. Në një ngjarje të ndodhur në Kamenicë Policia gjobiti imamin e xhamisë për shkak se në xhami ishin më shumë se 10 persona. Për këtë ka reaguar imami i xhamisë Besir...
1 2
Page 1 of 2