archive7 Prill, 2021 - 13:56

Lajme

KQZ’ja mban mbledhje sot, pritet zëvendësimi i Vjosa Osmanit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mbaj sot mbledhjen e radhës, shkruan Gazeta Express. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. “Ju njoftoj se sot (e mërkurë, 7 prill, ora 13:30) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës”, ka njoftuar ai. Elezi ka konfirmuar për Express se...
Lajme

Vdes profesori nga Skenderaj me Covid-19

Gjatë ditës së djeshme ka ndërruar jetë, Xhemajl Gashi profesori i Shmlp Anton Çetta Skenderaj, pasi ai ishte i infektuar me covid-19. E këtë e kanë bërë të ditur drejtues të shkollës përmes një postimi në llogarinë e tyre në “Facebook”. “Me pikëllim të thellë i njoftojmë të gjithë mësimëdhënësit,...
Lajme

150 milionë vaksinime për 75 ditë të Biden në pushtet

Presidenti i SHBA’së, Joe Biden, është shprehur krenar për dhënien e 150 milionë vaksinave anti-Covid për 75 ditë nën Administratën e tij. Biden, përmes një postimi në ‘Twitter’, ka thënë se synimi i Administratës së tij është dhënia e 200 milionë dozave të vaksinimit për 100 ditë qeverisje. “Jam krenar...
Lajme

Vaksinimi i personelit shëndetësor fillon edhe në Suharekë

Nga sot ka nisur vaksinimi kundër COVID-19 i personelit shëndetësor në komunën e Suharekës, pasi që kjo komunë është pajisur me 110 dozat e para të vaksinës AstraZeneca. Por në këtë komunë thonë se këto doza nuk janë të mjaftueshme për stafin shëndetësor të Suharekës. Vaksinimi në këtë komunë po...
ShowBiz

Kjo është motra e presidentes Vjosa Osmani

I pamë të gjithë, dy vajzat, bashkëshortin, nënën dhe babain e presidentes së Kosovës Vjosa Osmani. Por pak njerëz dinë se ajo ka një motër. Quhet Blinera Osmani. Nuk ngjasojnë fort mes vete, por kanë diçka të përbashkët, shenjat dhe mimika. Blinera është motra e vogël e Vjosës, është e...
Lajme

Kështu do të jetë moti gjatë gjithë ditës sot!

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius. Njoftimi i plotë: Moti për...
1 2
Page 2 of 2