archive7 Prill, 2021 - 22:35

Lajme

Eliza Hoxha: Qeveria “Kurti 2” nuk e pret 4-vjetshin

Deklarata e bujshme që deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci i ka dhënë dje në emisionin “DIREKT” ku ka parashikuar qeverisjen e Albin Kurtit për 12 vite rresht, ka nxitur reagimin e klasës politike opozitare në vend. Një prej tyre është edhe deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha e...
Lajme

Vitia: Situata është e rëndë, masat janë më se të nevojshme

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se masat që kanë hyrë sot në fuqi janë më se të nevojshme për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Vitia në një konferencë të përbashkët me ministrin e Financave, Hekuran Murati, të mërkurën pasdite, tha se spitalet e Kosovës janë të mbingarkuara me...
Lajme

Kurti liron nga detyra Qazim Rrahmanin, ky është zëvendësministri i ri

Kryeministri Albin Kurti ka liruar nga detyra e zëvendësministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Qazim Rrahmanin. Në vend të tij në këtë pozitë ka emëruar Resul Makreshin. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një njoftimi drejtuar mediave. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka liruar...
Lajme

14 të vdekur dhe 685 raste të reja me koronavirus në Kosovë

788 TË SHËRUAR DHE 685 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.742 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Isa Mustafa me kritika të forta për Albin Kurtin

Ish-kryetari i LDK-së Isa Mustafa, ka folur për zhvillimet e fundit në Kosovë që kanë të bëjnë kryesisht me menaxhimin e pandemisë nga Qeveria Kurti II – që së fundi mori masa të reja antiCOVID-19 derisa refuzoi vaksinat nga Shqipëria. Prej sot kanë hyrë në fuqi masat e reja antiCOVID-19...
Lajme

Anulohen të gjitha fluturimet! Mbyllet Aeroporti

Aeroporti i Rinasit është mbyllur! Kjo vjen pasi në aeroport ka mungesë të stafit. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar. Pritet që të mos ketë asnjë ulje-ngritje avionësh në Aeroportin e Rinasit deri ditën e nesërme në orën 10:00. Ky vendim është marrë pasi nuk ka staf, pasi dolën ditën...
1 2
Page 1 of 2