archive6 Prill, 2021 - 16:32

Lajme

Shkon në mbi 3 milionë numri global i viktimave të koronavirusit

Sipas të dhënave të agjencisë Reuters, numri i përgjithshëm i të vdekurve nga koronavirusi në mbarë botën të martën e kaloi 3-milionëshin, përderisa vala më e re e pandemisë po e sfidon procesin e vaksinimit në mbarë globin. Numri i viktimave të Covid-19 përsëri po rritet, sidomos në Brazil dhe...
Lajme

8 të vdekur dhe 489 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK): 745 TË SHËRUAR DHE 489 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej...
Lajme

Ambasada amerikane përkrah masat e Qeverisë kundër Covidit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, ka përkrahur masat e reja anti-Covid, të miratuara nga Qeveria e Kosovës, raporton Express Përmes një postimi në Facebook, ambasada amerikane deklaron se masat që janë ndërmarrë nga Qeveria, kanë treguar efektin në kontrollimin e përhapjes së koronavirusit. “Masat parandaluese si ato të...
Lajme

Gjendet gjallë vajza që humbi mbrëmë te Liqeni i Badovcit

Është gjetur e gjallë gruaja e cila ishte raportuar si e zhdukur dje në Graçanicë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Ajo ka bërë me dije se e njëjta që nga dje ishte strehuar nga një familje në fshatin e sipërshënuar...
Lajme

PDK ia kërkon Adelina Graincës dorëzimin e mandatit të deputetes

Deputetja Adelina Grainca të dielën i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Tashmë ish partia e saj, PDK, është duke i kërkuar që ta dorëzojë mandatin e deputetes. Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, është shprehur se ajo këtë mandat e ka fituar me votat e subjektit të tyre politik. “Adelinë, dorëzoje mandatin...
1 2
Page 1 of 2