archive5 Prill, 2021 - 23:38

Lajme

Zemaj: Ulja e numrit të rasteve nuk bëhet nga kolltuku

Ka reaguar ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj pas paralajmrimit që të ndërmerren masa të reja sa i përket përballjes me virusin COVID-19. Ai ka thënë se vendimmarrja për izolim qoftë edhe të pjesshëm, pa strategji të vlerësimit dhe harmonizimit të gjithmbarshëm, do ta thellojë përkeqësimin e gjendjes. “Përvoja njëvjeçare me...
Lajme

Blerta Deliu e quan Adelina Graincën, tradhëtare!

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka reaguar pas deklaratave të Adelina Graincës, e cila sot përmes një reagimi tha se ju bashkua Lëvizjes Vetëvendosje pasi nuk kishte hapësirë të mjaftueshme në PDK. Deliu-Kodra përmes një postimi në Facebook, thotë se dy ditë më parë ka drekuar së bashku, me të...
Lajme

Mustafë Bajrami: Tanimë është koha që 438,000 votuesit e ndryshimit të jenë shembull për të tjerët, ata të nisin kah e mbara!

Mustafë Bajrami ka uruar gjithë popullin e Kosovës për zgjedhjen e Znj. Vjosa Osmani për presidente të vendit. Me këtë urim, fillimisht i ishte drejtuar vetë Presidentes, pastaj Kryeministrit, miqve të tij në Facebook dhe gjithëve qytetarëve të Kosovës, raporton Gazeta Mejdani. Në ndërkohë, Z. Bajrami nuk ka lënë pa...
Lajme

Kjo është vajza që vdiq mbrëmë nga vetaksidenti në Drenas

Ermira Morina ka vdekur mbrëmë si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur në fshatin Tërstenik të Drenasit, shkruan Gazeta Sinjali. Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka ngushëlluar familjen duke thënë se vdekja e saj është e dhimbshme jo vetëm për familjen por për të gjithë. “Sot, ditë...
Lajme

Gazetarja rrihet nga kolegu dhe pezullohet nga puna

Moderatorja Laura Kryeziu e cila punon në Radio Kosova, është pezulluar nga puna, derisa ditë më parë ajo është rrahur nga kolegu i saj në vendin e punës. Sipas burimeve të “Bota sot”, e gjitha ka ndodhur për shkak të reagimeve të Kryeziu, ndaj padrejtësive që kanë ndodhur. E kontaktuar...
Lajme

Përveç dasmat, Qeveria ndalon edhe të pamet në Kosovë

Në propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë ndalohet që të zhvillohen të pamet, që ishin të lejuara deri tash. Sipas këtij propozimi, të ndaluara vazhdojnë të jenë grumbullimet me më shumë se 10 personave. Ky vendim i ndalon dasmat, trajnimet e homazhet, që konsiderohen grumbullime me rrezik të lartë të shpërndarjes,...
Lajme

Këto janë masat e reja kufizuese që pritet t’i vendos Qeveria

Qeveria e Kosovës sot pritet t’i ndërmerr masat e reja anti-COVID. KOHA ka mësuar se në mesin e tyre është ndalimi i qarkullimit të qytetarëve nga ora 22:00 deri në 05:00, përveç në rasteve urgjente. Gjithashtu, institucionet publike dhe private të arsimit parauniversitar do kalojnë në online nga 12 deri...
1 2
Page 1 of 2