archive1 Prill, 2021 - 22:06

Lajme

Endrit Thaçi publikon një fotografi ku kujton fjalët e babait të tij

Endrit Thaçi ka publikuar një fotografi të babait të tij, ish-presidentit, Hashim Thaçi. Endrit Thaçi në Instagram ka publikuar një fotografi të ish-presidentit Hashim Thaçi kur kishte arritur në Merdare pas intervistimit në Hagë. “Kjo nuk është lamtumirë, por vetëm mirupafshim”, kështu ka shkruar në mbishkrim të fotos....
Lajme

Çun Lajçi infektohet me Covid-19

Aktori i njohur kosovar Çun Lajçi me anë të statuseve në Facebook, po e tregon gjendjen e tij shëndetësore. Para infektimit me Covid, ai tregoi që ka kursyer për tetë muaj rresht, në mënyrë që të blejë një iphone. Teksa thekson se pas infektimit me koronavirus ka tërhequr paratë për...
Shëndeti

Çfarë i ndodh trupit nëse heq totalisht dorë nga kripa?

Nëse ke hequr dorë nga kripa për shkak të veshkave, tensionit apo gjithë arsyeje të tjera, duhet të dish që është sa e dëmshme, aq edhe e dobishme. Kripa është një elektrolit i rëndësishëm që e ndihmon trupin të funksionojë normalisht. Ndaj edhe duhet të mos hiqni totalisht dorë prej...
Lajme

12 të vdekur dhe 975 raste të reja me koronavirus në Kosovë

893 TË SHËRUAR DHE 975 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 5.010 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Fun

21 vjeçarja bëhet hit në internet, pasi e bëri këtë veprim

Një studente me gjinj të mëdhenj është bërë sensacion në internet pasi filmoi se çfarë mund të mbajë gjoksi i saj. Catrin Williams, nga Newport në Uells, filloi të filmonte veten duke u mbështjellë me gjëra të ndryshme nën gjoksin e saj për t’u argëtuar, por ishte e habitur kur...
Lajme

Sulmohet kryeqyteti i Arabisë Saudite me katër drone

Një zëdhënës i rebelëve Houthi nga Jemeni të enjten kanë njoftuar se kanë sulmuar caqe të rëndësishme në kryeqytetin e Mbretërisë së Arabisë Saudite me katër drone, transmeton Gazeta Metro. Kryengritësit HHouthi nga Jemeni që kanë pushtuar kryeqytetin e Jemenit Sanaa nga qeveria e zgjedhur më 2015’n kanë shtuar sulmet...
Lajme

Punëtorët shëndetësorë të QKUK’së vaksinohen sot në ‘1 Tetori’

Nga dita e marte ka filluar vaksinimi i punëtorëve shëndetësorë në Kosovë. Deri tani janë vaksinuar punëtorët shëndetësorë të Klinikës Infektive. Vaksinimi i tyre është bërë po në këtë klinikë. Ndërsa, vaksinimi i punëtorëve shëndetësorë të klinikave tjera do të bëhet sot në sallën “1 Tetori”. Prej orës 08:30 deri...
1 2
Page 1 of 2