archivePrill 2021

Biznes

Shtrenjtohet kafeja në këtë qytet të Kosovës

Pronarët e disa bizneseve të gastronomisë vendosën t’i rrisin çmimet e produkteve. Në njërën prej komunave, në Vushtrri pronarët e bizneseve e arsyetuan vendimin e tyre pasi, sipas tyre edhe produktet që përdorin janë shtrenjtuar. Mirëpo më këtë vendim nuk po pajtohen “Shoqata Konsumatori”. Selatin Kaqaniku, kryetar i kësaj shoqate...
ShowBiz

Njihuni me deputetet beqare të Kuvendit të Kosovës

Me krijimin e qeverisë Kurti II, shumë emra të rinj u bënë pjesë e Kuvendit të Kosovës. Ashtu siç edhe ua garanton ligji me kuotën femërore, janë gjithësej 41 femra që iu është besuar mandati i deputetes. Secila nga to përmes biografisë, kanë zbuluar statusin civil. Bazuar në radhitjen alfabetike...
Lajme

Ridvan Berisha e lë përfundimisht RTK-në, e akuzon Albin Kurtin

Ish-gazetari dhe autori i emisionit “Debat” në RTK, Ridvan Berisha, është larguar nga ekrani i televizionit publik. Berisha, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se më nuk është pjesë e këtij televizioni. Ai, ka akuzuar Albin Kurtin për largimin e tij, duke pretenduar se në pozitën që...
Lajme

Bie numri i pacientëve të hospitalizuar me COVID-19 në Kosovë

Numri i të hospitalizuarve në Shërbimin Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës ka rënë së fundmi. Nga gati 1 mijë pacientë të hospitalizuar sa ishin, numri ka rënë nën 600. Nga Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës, kanë bërë të ditur se 589 pacientë janë duke u trajtuar në...
1 2 3 34
Page 1 of 34