archive30 Mars, 2021 - 21:05

Lajme

Kurti paralajmëron që do të bëhet baba për herë të dytë

Shtëpia prej 200 metra katror është vendbanimi i ri i Albin Kurti. Deri me tani kryeministri i Kosovës ka jetuar në një banesë 60 metra katror, shkruan Gazeta Infokus. E këtë ndryshim Kurti e ka bërë pasi që i kanë rekomanduar institucionet e sigurisë. Por Kurti është shprehur se kjo...
Lajme

Fatmir Sejdiu shërohet nga COVID-19

Ish presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe bashkëshortja e tij janë shëruar nga COVID-19. Lajmin e ka dhënë vet Sejdiu nëpërmjet një statusi të postuar në llogarinë e tij në Facebook, ku ka falënderuar stafin mjekësor për angazhimin. Statusi i plotë i Sejdiut: “Të dashur miq, Javën që shkoi, nga...
Lajme

Paralajmërohet për mbylljen totale dyjavore

Nga Vetëvendosje kanë ardhur paralajmërimet e para se si rrjedhojë e situatës me COVID-19, në vendin tonë mund të ketë mbyllje totale. Deputeti i kësaj partie, Visar Korenica, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se mbyllja totale është e domosdoshme për të parandaluar përhapjen e virusit. Korenica tha se...
Lajme

Posta bleu rreth 400 mijë euro telefona për klientët besnikë, dyshohet se të arrestuarit i morën për vete

atër të arrestuarit e sotëm me urdhër të Prokurorit të Shetit janë dërguar në mbajtje në kohëzgjatje prej 48-orësh, nën dyshimet për keqpërdorime në ndërmarrjen publike në Telekomin e Kosovës. Bëhet fjalë për ish-drejtorin e Financave Armend Osaj, ish-drejtorin e Marketingut Trim Musliu, vëllai i tij Kreshnik Musliu dhe Denis...
Sporti

Dorëzohen spanjollët, flamuri i Kosovës vendoset në stadiumin e Sevillas

Pavarësisht shumë polemikave flamuri i shtetit të Kosovës tashmë është vendosur në stadiumin ‘La Cartuja’ në Sevilla, shkruan Gazeta inFokus. Kombëtarja e Kosovës është mysafiret e Spanjës për ciklin kualifikues për Kupën e Botës ‘Katar 2022’. Ballafaqimi mes spanjollëve dhe kosovarëve ka shkaktuara polemika të shumta. Ministria e Punëve të...
Lajme

14 të vdekur dhe 752 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga IKSHPK: 665 TË SHËRUAR DHE 752 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.892 mostra të marra nga ShSKUK dhe...
ShowBiz

Publikohet traileri i filmit “Wrath of Man”

Kinematë po hapen, shpërndarja e vaksinave po vazhdon dhe regjisorët kanë filluar të riorganizojnë dhe të përgatisin listat e tyre të publikimit për 2021 – dhe kjo përfshin disa filma që janë shtyrë për shkak të pandemisë së coronavirusit. Një i tillë është edhe “Wrath of Man” i regjisorit Guy...
ShowBiz

Vaksinohet Adriana Matoshi, i dashuri e quan ‘Yll’

Aktorja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi, përmes fotografive të publikuara në rrjetet sociale shihet se është duke u vaksinuar. Këto fotografi u bënë publike përmes të dashurit të saj, Keith, i cili publikoi pamje të aktores, shkruan GazetaBlic. “Ylli im”, ishin fjalët e Keithit për Adrianën gjatë xhirimeve të filmit....
Lajme

Mësohet kush janë dy zyrtarët e lartë që u arrestuan në Telekom

Katër zyrtarë të Telekomit janë arrestuar gjatë ditës së sotme. Nga policia e Kosovës kanë konfirmuar për Reporterin se të njëjtit dyshohen për keqpërdorim të pozitës zyrtare. “Sot me 30 mars 2021, Policia e Kosovës, me urdhëresë të Gjykatës kompetente ka realizuar një operacion policor, i cili ka rezultuar me...
1 2
Page 1 of 2