archive28 Mars, 2021 - 22:41

Lajme

Latifi: Është dashtë me i lanë dy ditë vaksinat në aeroport, me mujtë t’gjithë politikanët me bo foto

Analisti politik, Blerim Latifi, njëherësh edhe profesor universitar, ka ironizuar me ceremoninë e organizuar të pranimit të vaksinave ‘Astra Zeneca’, të distribuuara nga Aleanca Gavi COVAX. Latifi, nëpërmjet ‘Facebook’-ut, ka thënë se kontingjenti i parë i vaksinave është dashur të lihet në Aeroportin e Prishtinës, në mënyrë që të gjithë...
Lajme

Arrijnë në Kosovë dozat e para të vaksinave anti-COVID

Sapo ka ateruar në aeroportin “Adem Jashari”, aeroplani i cili ka sjellë 24 mijë vaksniat anti-COVID për Kosovën. 24 mijë doza të vaksinës Anti-COVID sapo kanë ardhur në Kosovë nga COVAX. Ceremonia e pranimit të vaksinave do të mbahet në orën 20:15 në Aeroportin “Adem Jashari”....
Lajme

10 të vdekur dhe 914 raste të reja me koronavirus në Kosovë

602 TË SHËRUAR DHE 914 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.733 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Kurti emëron Përparim Kryeziun zëdhënës të Qeverisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar Përparim Kryeziun, zëdhënës të Qeverisë. Kështu ka njoftuar zyra për media e Qeverisë së Kosovës. Kush është Përparim Kryeziu? Përparim Kryeziu është i diplomuar me nderime të larta nga Universiteti i Ri i Lisbonës (Universidade NOVA de Lisboa), ku ka studiuar...
1 2
Page 1 of 2