archive26 Mars, 2021 - 20:02

Lajme

Javën e ardhshme Kosovës i arrijnë vaksinat kundër COVID-19

Dozat e para të vaksinave kundër COVID-19 në Kosovë do të arrijnë gjatë shtatë ditëve të ardhshme. Kështu ka bërë të ditur në një deklaratë ekskluzive për Front Online zyrtarja për informim e GAVI COVAX. Sipas saj, përgjegjësit për vaksinim në UNICEF kanë treguar se Kosovës do t’i bëhet dorëzimi...
Lajme

6 të vdekur dhe 860 raste të reja me koronavirus në Kosovë

682 TË SHËRUAR DHE 860 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.318 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
1 2
Page 1 of 2