archive25 Mars, 2021 - 12:05

Lajme

Hajni ia vjedh biçikletën avokatit kosovar

Një rast jo shumë i zakonshëm ka ndodhur në rrugën “Luan Haradinaj” në Prishtinë, shkruan Gazeta Online “Reporteri”. Aty rreth orës 15:05, përballë stacionit policor “Qendra”, është vjedhur biçikleta e avokatit kosovar, Burim Halili. Në pamjet e kamerave, shihet hajni teksa me maskë në fytyrë e kapelë në kokë, e...
ShowBiz

Ushtari anglez që i kushtoi këngë luftës së Kosovës

Të mërkurën janë bërë 22 vite kur NATO-ja filloi fushatën e bombardimeve kundër forcave serbe, duke shënuar kësisoj fillimin e fundit të luftës gati dyvjeçare në Kosovë. Trupat e NATO-s morën kontrollin e Kosovës pas pushimit të zjarrit në qershor, ku në mesin e këtyre trupave ishte edhe James Hillier...
Lajme

Shpëtohet vajza që tentoi të hidhej nga ndërtesa në Prishtinë

Gazeta Online “Reporteri.net” pak më parë raportoi se një vajzë ka tentuar të hidhet nga një ndërtesë shumëkatëshe në kryeqytet. Policia e Kosovës ka konfirmuar për Reporterin se e njëjta ka shpëtuar dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore. “Rreth orës 09:40 është raportuar se në rrugën “Ukshin Hoti” në...
Lajme

Gjuriq: Kurti njoftoi përfundimin e dialogut Kosovë-Serbi

Ambasadori serb në Washington dhe ish-drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq ka vlerësuar se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti njoftoi përfundimin e dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës që sipas tij po bëhet me deklaratat se nuk dëshiron as të diskutojë formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë...
Lajme

Ndërron jetë babai i Uran Ismailit

Ka ndërruar jetë babai Jusuf Ismaili, babai i ish-ministrit tani deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e PDK-së, Uran Ismaili. Njoftimi për vdekjen e tij është bërë nga familjarët teksa u theksua se varrimi i të ndjerit bëhet në varrezat e Gjilanit me ikindi në ora 15:15. E për...
1 2
Page 2 of 2