archive25 Mars, 2021 - 17:22

Lajme

Publikohet vaktia e muajit të shenjtë të Ramazanit

Bashkësia Islame e Kosovës ka publikuar vaktinë për muajin e Ramazanit. Në njoftimin e Bashkësisë Islame të Kosovës bëhet e ditur se muaji i Ramazanit do të fillojë më 13 prill dhe do të përfundojë më 12 maj. Besimtarët myslimanë këtë vit do të agjërojnë 30 ditë të muajit të...
Lajme

Alarm për bombë në dy avionë të “Turkish Airlines”

Një alarm për bombë u raportua në dy avionë të kompanisë së fluturimit, “Turkish Airline”. Sipas Milliyet, avionët ndodhen aktualisht në aeroportin e Stambollit dhe ishin gati për të nisur fluturimin drejt Gjermanisë. Njëri kishte si destinacion Shtutgartin dhe tjetri Mynihun. Pas sinjalizimit, punonjësit e sigurisë i larguan avionët nga...
Lajme

Po ikte nga policia, rrotullohet me veturë një person në Skenderaj

Dje në fshatin Broboniq të Skenderajt ka ndodhur një aksident trafiku ku i përfshirë ka qenë një automjet civil me targa vendore dhe me drejtues të dyshuarin mashkull kosovar. I dyshuari pasi nuk kishte respektuar urdhërat e zyrtarëve policor që të ndalet, kishte filluar me zhvillim të madhe të shpejtësi...
Lajme

Parlamenti Evropian me shumicë dërrmuese mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Parlamenti Evropian me shumicë dërrmuese kanë mbështetu liberalizimit të vizave për Kosovën, raporton Gazeta Express. Raportuesja për Kosovën në këtë institucion, Viola Von Cramon ka bërë të ditur se liberalizimin e vizave për Kosovën e kanë mbështetur 472 eurodeputetë. “Në votimin plenar për raportin për Kosovën në Parlamentin Evropian, shumica...
Lajme

10 të vdekur dhe 836 raste të reja me koronavirus në Kosovë

700 TË SHËRUAR DHE 836 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.133 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Vdes zyrtarja e Gjykatës Themelore në Gjakovë

Referentja në Gjykatën Themelore në Gjakovë, Sofe Baçaj ka vdekur sot. Për vdekjen e saj ka njoftuar edhe Gjykata përmes një postimi në rrjetin social Facebook. Njoftimi i plotë: E nderuara familje Baqaj, I nderuar staf i Gjykatës Themelore në Gjakovë. Me pikëllim të thellë sot morëm lajmin për ndarjen...
ShowBiz

Nora Istrefi sot feston ditëlindjen, kaq vite ka mbushur

25 marsi është datë e veçantë për këngëtaren. Artistja shqiptare ka vite që është pjesë e skenës muzikore e cila iu ka qëndruar besnik fansave dhe publikut me projekte të shumta muzikor qysh se nga debutimi i saj në muzikë. Nora Istrefi, përveç projekteve muzikore arrin shpesh të marr vëmendje...
Lajme

Shfaqet sërish një arushë në Dragash – qytetari publikon pamjet

Në arushë është shfaqur sërish në Dragash. Një qytetar ka incizuar momentin kur arusha lëviz në rrugën Pllanjik – Kosavë në Obojë të Dragashit, transmeton Telegrafi. Ndryshe, prania e arushave në zonën e Opojës së Dragashit kohëve të fundit është në rritje. Gjithashtu, vlen të theksohet se përkundër pranisë së...
Biznes

ATK ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar qytetarët se nga 1 prilli i vitit 2021 do të ofrojë një shërbim të ri elektronik. Sipas njoftimit, nga 1 prilli përmes Sistemit Elektronik EDI do të mundësohet deklarimi i Tatimeve të Mbajtura në Burim, duke ngarkuar edhe listën e personave të të cilëve...
1 2
Page 1 of 2