archive24 Mars, 2021 - 12:51

Lajme

Albin Kurti feston sot ditëlindjen, kaq vite mbush ai

Kryeministri i vendit, Albin Kurti sot feston ditëlindjen. Sot me 24 Mars 2021, Albin Kurti feston ditëlindjen e 46-të. Ai është i lindur me 24 Mars 1975 në Prishtinë. Kurti iu ishte bashkuar Kryesisë së Unionit të Pavarur të Studentëve të Universitetit të Prishtinës në gusht 1997, grup që organizoi...
Lajme

Ridvan Berisha “rrah” tavolinën në emisionin e tij: Dyshon se mund të mos mbetet në RTK pas ardhjes së Kurtit në pushtet

Ridvan Berisha nuk i tërheq dyshimet e tij për Albin Kurtin. Kryeredaktori i kanalit të tretë të Radio Televizionit të Kosovës (RTK), ka shpërfaqur skepticizmin e tij kundrejt kryeministrit të ri të Kosovës edhe në edicionin e së martës të emisionit “DEBAT”. Emisionin e mbrëmjes së të martës, të fokusuar...
Lajme

Kështu do të jetë moti për sot dhe ditët e ardhshme

Dita e sotme pritet të karakterizohet me reshje të përziera shiu e bore në vend. Kurse gjatë ditës së nesërme pritet të ketë vranësira dhe interval me diell. Ky është parashikimi i motit për tre ditë nga Prishtina Weather 24.03 – Në mëngjes shumë ftohtë. Ditën kryesisht me vransira, ku...
Lajme

22 vite nga bombardimet e NATO’s kundër Serbisë

Sot bëhen 22 vite kur NATO-ja filloi fushatën e bombardimeve kundër forcave serbe, duke shënuar kësisoj fillimin e fundit të luftës gati dyvjeçare në Fushata pasoi refuzimin e Beogradit për të nënshkruar marrëveshjen e negociuar në Rambouillet të Francës, për t’i dhënë fund luftës në Kosovë dhe dështimin e përpjekjeve...
Lajme

Biden bën thirrje për ndalimin e armëve sulmuese

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, bëri thirrje për ndalimin e armëve sulmuese dhe për masa më të ashpra të kontrollit të armëve, transmeton Gazeta Sinjali. Biden i bëri komentet një ditë pas të shtënave masive në shtetin e Kolorados, ku mbetën të vrarë dhjetë persona. “Nuk kam nevojë...
1 2
Page 2 of 2