archive24 Mars, 2021 - 20:48

Lajme

Pas një sëmundje të rëndë, ndërron jetë ish-komandanti i UÇK’së!

Sonte në moshën 70 vjeçare, ka ndërruar jetë në Prizren ish komandanti i UÇK-së dhe veprimtari i çështjes kombëtare, Esat Krasniqi, pasi kohëve të fundit ishte i sëmurë. Lajmin për vdekjen e komandantit, Esat Krasniqi, e kanë bërë publik bashkëluftëtarët dhe miqtë të tij që kanë shprehur ngushëllime për familjen....
Lajme

Abdixhiku: S’kemi vërejtje për platformën e Vjosës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka folur në një konferencë për media pas takimit që ka pasur me Vjosa Osmanin, si pretendente për ta zënë karrigen e shefes së shtetit. Abdixhiku ka thënë se takimi ka qenë pozitiv i frytshëm dhe se janë dakorduar që të takohen edhe një...
Lajme

17 të vdekur dhe 781 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga IKSHPK: 764 TË SHËRUAR DHE 781 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.634 mostra të marra nga ShSKUK dhe...
Lajme

Të shtunën pas mesnate ndërrohet ora, ja si lëvizin akrepat

Llogaritja e kohës verore do të fillojë të dielën më 28 mars, kur akrepat e oës nga ora 2.00 e mëngjesit do të zhvendosen një orë para, apo në ora 3:00. Llogaritja e kohës verore do të përfundojë më 31 tetor në orën 3:00, me zhvendosjen eakrepave një orë prapa....
1 2
Page 1 of 2