archive23 Mars, 2021 - 18:38

Lajme

Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi jep dorëheqje nga AAK-ja

Kryetari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga kryetari i degës së AAK-së në Obiliq dhe nga të gjitha funksionet dhe përgjegjësitë brenda strukturës së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali. Gashi njoftoi se kjo dorëheqje erdhi si rrjedhojë e zhvillimeve në...
Lajme

Edhe nesër do të ketë reshje bore në Kosovë

Edhe të mërkurën pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu e bore, ndërsa në viset malore të Kosovës parashihet të bie borë, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Sipas parashikimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet 3-6...
Lajme

Gjendet i mbytur në pus një 74-vjeçar

Një 74-vjeçar është gjetur i mbytur në pus në Fier. Policia njofton se sot rreth orës 11:35, në fshatin Agim, Fier, është gjetur nga familjarët i mbytur në pusin e tij shtetasi J. S., 74 vjeç. Dyshohet se 74-vjeçari mund të ketë rënë aksidentalisht në pus, pasi ka qenë duke...
Lajme

41-vjeçarja shtatzënë vdes nga Covid-19

Një grua shtatzënë ka vdekur sot nga koronavirusi. Lajmi për vdekjen e 41-vjeçares është konfirmuar nga Qendra Klinike, Universitare e Kosovës (QKUK). Zëdhënësja e QKUK-së, Mirlinda Qyqalla ka konfirmuar për Insajderin se e njëjta kishte edhe sëmundje shoqëruese. “Rreth orës 6:30 një grua shtatzënë, e lindur me 1980, e konfirmuar...
Lajme

Përfundon mbledhja ceremoniale e Qeverisë së re

Ka përfunduar mbledhja e parë e Qeverisë së re, shkruan Gazeta Sinjali. Kryeministri i sapozgjedhur, Albin Kurti, ka mbledhur në takim ministrat dhe zëvendëskryeministrat e tij në ditën e parë të punës në krye të ekzekutivit. Ai para kabinetit të tij tha që pret urgjent planin për menaxhimin e pandemisë...