archive22 Mars, 2021 - 22:09

Lajme

Hoti uron Kurtin dhe Konjufcën: Sinqerisht, ju dëshiroj sukses

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për konstituimin e kuvendit dhe qeverisë. “Uroj secilin qytetar për mbylljen e një procesi demokratik zgjedhor. Sot është konsistuar kuvendi dhe është zgjedhur qeveria. Përgëzoj secilin deputet për sjellje shtetërore. Uroj kryetarin e ri, kryeministrin e ri për...
Lajme

Caktohet ora e votimit të Qeverisë Kurti!

Vendi pritet të bëhet me qeveri të re sot. 02 Press mëson se seanca për votimin e ekzekutivit të cilit pritet t’i prij lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pritet të mbahet sot në ora 17:00. Sot, Kuvendi i Kosovës zgjidhi Glauk Konjufcën kryetar me 69 vota....
Op/Ed

Humbësit e thellë që s’po i zënë sarajet brenda

Shkruan: Atdhe Gjoci Iluzioni është një perceptim i gabuar që ndodh kur shtrembërohet ndijimi. Megjithëse shumë prej iluzioneve janë pamore ato nuk kufizohen në mënyrë strikte. Vetëm te shqisat e të pamurit, studimi i iluzioneve i ndihmon psikologet të kuptojnë se si ne i perceptojmë perceptimet, psh. në filmat me...
Lajme

Në këtë orë pritet të votohet Qeveria Kurti 2

Sot është mbajtur seanca konstituive, ku është zgjedhur kryetari dhe nënkryetarët e Kuvendit të Kosovës. Ndërkaq sot po ashtu do të mbahet seanca ku pritet të votohet Qeveria Kurti. Burime të T7 brenda Lëvizjes Vetëvendosje kanë deklaruar se mbledhja e Kryesisë së Kuvendit do të mbahet në orën 14:00, ndërkaq...
Lajme

Xhavit Haliti votoi për Glauk Konjufcën kryeparlamentar

Glauk Konjufca është zgjedhur kryetar i Kuvendit të Kosovës. Për të kanë votuar shumica e deputetëve, përfshirë edhe deputetin e PDK-së dhe ish-nënkryetarin e Kuvendit, Xhavit Halitin. Me 69 vota pro, 33 kundër dhe asnjë abstenim, Glauk Konjufca është zgjedhur kryetar i Kuvendit. Partitë opozitare votuan kundër këtij propozimit të...
1 2
Page 1 of 2