archive21 Mars, 2021 - 22:26

Lajme

Policia e Kosovës del me apel pas reshjeve të shumta të borës

Po vazhdojnë reshjet e shumta të borës në Kosovë, me ç’rast Policia e Kosovës ka apeluar te të gjithë vozitësit për kujdes të shtuar, shkruan Indeksonline. Njoftimi i plotë: KUJDES TË SHTUAR GJATË NGASJES NË RRUGË TË MBULUAR ME BORË DHE ME NGRICA! 21 mars, 2021 Bazuar në situatën e...
Lajme

Kaos në rrugët e Kosovës nga bora

Pas reshjeve të shumta të borës, rrugët e Kosovës janë pothuajse të bllokuara. Për shkak të mospastrimit të rrugëve nga ana e Ministrisë së Infrastrukturës, kanë ndodhur shumë aksidente. Reporteri.net ka siguruar pamje ku shihet magjistralja Prishtinë-Pejë thuajse e bllokuar tërësisht nga bora dhe autostrada Prizren-Prishtinë. Ndërsa në rrjete sociale...
Lajme

Hetem Ramadani: Ja kush është shkaktari i të gjitha sëmundjeve te njeriu

Këtë të dielë në emisionin “Kojshia Show” mysafir ishte mjeku i mjekësisë alternative, Hetem Ramadani, shkruan Korrespodenti. Hetem Ramadani zbuloi për këtë emision se cili është shkaktari kryesor i të gjitha sëmundjeve te njeriu. Ndiqeni minutën e 25:00 për ta kuptuar se kush i shkakton të gjitha këto sëmundje. /Korrespodenti...
Lajme

Hetem Ramadani: Unë me Hashim Thaçin e ndaluam marrëveshjen e Rambujesë që kishte për qëllim futjen e forcave serbe në Kosovë

Këtë të dielë në emisionin “Kojshia Show” mysafir ishte mjeku i mjekësisë alternative, Hetem Ramadani, shkruan Korrespodenti. Ai, në këtë emision tregoi një ngjaje nga Konferenca e Rambujesë dhe se cili ishte ndikimi i tij në këtë Konferencë. Ramadani zbuloi se si bashkë me ish-presidentin Hashim Thaçi e ndaluan marrëveshjen...
Lajme

E pabesueshme/ Vajza tregon se kishte sëmundjen e rralle “Lupus”, e cila është e pashërueshme: Hetem Ramadani mi hoqi barnat dhe më shëroi!

Këtë të dielë në emisionin “Kojshia Show” mysafir ishte mjeku i mjekësisë alternative, Hetem Ramadani, shkruan Korrespodenti. Ai në këtë emision zbuloi shumë gjera interesante për shëndetin e njeriut. Pacientja e Hetem Ramadanit që vjen nga Peja, Fitore Zyhrani, tregoi se si ishte diagnostikuar me një sëmundje shumë të rrallë...
Lajme

E dhimbshme: Hetem Ramadani ma shpëtoi jetën, nëna deshi të ma dhurojë veshkën, por nuk e lejoji

Këtë të dielë në emisionin “Kojshia Show” mysafir ishte mjeku i mjekësisë alternative, Hetem Ramadani, shkruan Korrespodenti. Ai në këtë emision zbuloi shumë gjera interesante për shëndetin e njeriut. Kah mesi i emisionit, një paciente nga Peja që quhet Fitore Zyhrani hyri në emision dhe shpjegoi se si Hetem Ramadani...
ShowBiz

“Vulë” fiton çmim në Samskara International Film Festival

Filmi artistik “Vulë” me skenar dhe regji nga Valmir Tertini është shpërblyer me çmimin “Regjia më e mirë” në Samskara International Film Festival, shkruan KultPlus. Ky film flet për Viktorian, një punonjëse e papërgjegjshme në Ambasadën Gjermane në Prishtinë. E varur nga alkooli, dhe me mungesë të një partneri, bën...
Lajme

Aksident në ‘Rrugën e Kombit’, rrokullohet kamioni

Si pasojë e kushteve atmosferike, ka ndodhur një aksident në 'Rrugën e Kombit', raporton Korrespodenti. Në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipet e policisë dhe janë duke u marrë me rastin. Më poshtë po ju sjellim disa foto të siguruara nga Korrespodenti nga vendi i ngjarjes....
Lajme

Kaq i ftohtë do të jetë moti në 4 ditët e ardhshme

21.03 – Ftohtë, kryesisht vranët me reshje bore. Nga Dukagjini të përziera edhe me shi, e më vonë priten vetëm reshje bore. Pasdite vonë dhe në mbrëmje reshjet e borës mund të jenë më të dendura. 22.03 – Ftohtë, kryesisht vranët, paradite vazhdojnë reshjet e borës. Pasdite dhe në mbrëmje...