archive20 Mars, 2021 - 17:15

Lajme

Ish-deputetja Valdete Bajrami dorëhiqet nga NISMA

Valdete Dushica-Bajrami nga sot nuk do të jetë më pjesë e NISMA-s së Fatmir Limajt. Lajmin për largimin e ka konfirmuar vetë ajo përmes profilit zyrtar, raporton Express. “Në mars të 2014 e fillova rrugëtimin tim politikë në Nismë dhe jam krenare për këto 7 vite punë si në kuvend,...
Lajme

Zgjidhet Kryesia e re e LDK’së

Është zgjedhur Kryesia e re e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Anton Quni, Lutfi Haziri, Gazmend Muhaxheri dhe Shqipe Mjekiqi janë zgjedhur nënkryetarë. Reporteri.net merr vesh se disa figura “garda e vjetër” nuk do të jenë më pjesë e Kryesisë. Burime brenda LDK-së bëjnë të ditur se Agim Veliu, e Haki...
Lajme

8 të vdekur dhe 771 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

666 TË SHËRUAR DHE 771 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.937 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Mjekët nga Kosova mbërrin në Kukës për ta marrë vaksinën anti-Covid

Kanë mbërritur në Kukës tre autobusë nga Kosova me punëtorët e parë shëndetësorë të cilët do të vaksinohen. Në pallatin e Kulturës në Kukës, ka filluar regjistrimi i vaksinimit të 250 mjekëve kosovarë. Ndërkohë, që në orën 12:00 pritet të vizitojë qendrën e vaksinimit, kryeministri shqiptar, Edi Rama. Federata Sindikale...
Lajme

Vdekje e dyshimtë në Prishtinë, policia po e heton rastin

Gjatë ditës së premte në Prishtinë ka ndodhur një vdekje e dyshimtë. Sipas njoftimit në raportin 24 orësh të policisë së Kosovës, një grua e kishte gjetur në banesë viktimën e shtrirë në tokë pa vetëdije. Pas daljes në vendin e ngjarjes, ekipet relevante të policisë dhe ekipi i ndihmës...
Lajme

Punëtorët e Postës së Kosovës do futën në grevë

Gazetari Milaim Zeka, përmes një postimi në facebook, ka thënë se ka informacione që punëtorët e Postës së Kosovës do futën në grevë, shkruan portal PaRrotlla. “Sipas informacioneve që vijnë nga Posta e Kosovës, rrogat e punëtorëve të kësaj kompanie, nuk kanë dalë as për muajin shkurt”, ka shkruar Zeka....
1 2
Page 1 of 2