archive19 Mars, 2021 - 22:53

Lajme

‘Qysh ka mundësi që edhe kaq shumë vite pas luftës, dikush s’ia di skajin pasunisë, e dikush s’ka qumësht me i jep fëmijës’

Bekim Jashari, kryetar i Skenderajt ka rrëfyer një rast të rëndë skamnor, i cili e kishte emocinuar mjaft shumë, transmeton Periskopi. ‘’Qysh ka mundësi kaq shumë vite pas lufte, dikush s’ia di skajin pasunsië, e dikush s’ka qumësht me i jep fëmijës’’, pyet Jashari tek ‘E premtja’. ‘’Shkova prej pune...
Lajme

Ndryshon kategorizimi i komunave, 18 në zonën e kuqe

Ministria e Shëndetësisë ka bërë rangimin e ri të komunave sipas zonave bazuar në rezultatet e IKSHPK-së, përkatësisht numrin e rasteve të reja të COVID-19 në 100.000 banorë në intervalin kohor prej shtatë ditësh. Nga sot e deri më 26 mars, në zonën e kuqe janë 18 komuna: Leposaviqi, Zubin...
Lajme

Merret vendimi përfundimtar për shkollat!

Nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme të ulëta do të shkojnë në pushim një javor. Kështu u tha në mbledhjen e komitetit e cila është duke u mbajtur edhe aktualisht. “Nxënësit të shkojnë në një pushim javor, dhe në fund të asaj javës do të bëhet një vlerësim i...
Lajme

8 të vdekur dhe 828 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

744 TË SHËRUAR DHE 828 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 5.102 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...