archive17 Mars, 2021 - 20:25

Lajme

Milaim Zeka: Specialja ka arrestuar në Gjermani edhe Florim Ejupin

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka folur për arrestimin nga Specialja të Pjetër Shalës, ish-komandantit të UÇK-së nga zona Operative e Dukagjinit. Por Zeka ka thënë se Specialja ka arrestuar në Gjermani edhe Florim Ejupin. Ai me anë të një postimi në Facebook ka thënë se Shala ka...
précis

Zbulohen tekste biblike 2000-vjeçare në një shpellë në Izrael

Fragmente të reja të rrotullave biblike që datojnë 2000 vjet më parë janë zbuluar gjatë kërkimeve të reja në Shkretëtirën e Judesë pranë Detit të Vdekur. Kjo u njoftua nga Autoriteti Izraelit i Antikiteteve duke shpjeguar se fragmentet e reja janë të parat që janë gjetur në 60 vjet deri...
Lajme

Qeveria Kurti 2, këta pritet të jenë disa nga ministrat

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe kandidati për kryeministër i Vetëvendosjes, Albin Kurti tashmë kanë përfunduar shumicën e takimeve konsultative me partitë politike për formimin e institucioneve. Osmani dhe Kurti tashmë kanë takuar përfaqësuesit e Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, përfaqësuesit e...