archive16 Mars, 2021 - 23:11

Sporti

Haxhi Krasniqi, imazhi kryesor parfumit “Shqipëria Ime”

Thonë se shqiptarët janë popull i suksesshëm, e këtë e dëshmojnë shumë sportistë, biznesmenë e shumë artistë në mbarë botën. Përveç suksesit, nuk pushon kurrë dëshira që të thyhen të gjitha idetë se shqiptari nuk mundet e nuk ia del në secilën sferë. Së fundi, marka e luksit “Jola Hasimi_Made...
Sporti

Ibrahimoviq ‘emocionon’ edhe shqiptarët/ Në këtë mënyrë i urojnë mirëseardhje në ‘Dardani’

Federata e Futbollit të Suedisë sot zyrtaroi listën e futbollistëve që do të jenë të grumbulluar për ndeshjet Gjeorgjisë, Kosovës dhe Estonisë. Pas 5 vitesh, Zlatan Ibrahimoviq është riktheyer te ‘verdhekaltërit’. Ky lajm ka bërë jehonë në gjithë botën, duke nxitur reagimin e qindra-mijëra tifozëve shqiptarë të Milanit, shkruan Indeksonline....
Lajme

Ministria e Infrastrukturës publikon orarin për paraqitjen e provimit teorik për patentë-shoferë

Departamenti i Pantentë-Shoferëve në kuadër të Ministrisë së Infrastrukturës, ka publikuar orarin për paraqitjen e provimit teorik për kategorinë “B”. Në njoftim thuhet se për shkak të numrit të madh të kandidatëve në Njësinë e Patentë-Shoferëve në Prishtinë, paraqitja do të bëhet sipas shkronjave të para të mbiemrit. “Kandidatët të...
Op/Ed

Xhelozia patologjike

Nga Mr.sc Nexhmie Beshiri Xhelozia është term që e kemi dëgjuar shumë shpesh kohët e fundit, si pasojë e kësaj xhelozie dhuna dhe vrasjet nuk kanë të ndaluar. Por, çka është xhelozia realisht? Xhelozia mund të luaj një rol të rëndësishëm tek partnerët, por edhe tek të tjerët, është individuale,...
Lajme

Merret vendim, një javë pushim për gjitha nivelet arsimore

Nga 22 marsi i gjithë niveli arsimor do të jetë në pushim. Këtë e ka bërë të ditur ministri në detyrë i Shëndetësisë, pas një takimi që ka mbajtur me përfaqësues të ministrisë së Arsimit dhe IKSHPK-së. "Në javën e fundit ka pasur rritje të rasteve edhe dje së bashku...
Sporti

Dueli historik mes Joshuas e Furyt më afër se kurrë

Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë arritur marrëveshje që t’i zhvillojnë dy përballje brenda këtij viti. Dy kampionët e peshave të rënda janë duke tentuar që të shpallen kampion të unifikuar të peshave të rënda, derisa adhuruesit e boksit kanë mundësinë që të shohin një spektakël. Takimi i parë pritet...
Lajme

Kërcënohet me jetë analistja Luljeta Aliu

Analistja politike, Luljeta Aliu është kërcënuar publikisht nga një person në rrjetin social Facebook. “Përnime lyp plumb në ballë edhe pak është!”, shkroi komentuesi në një nga postimet Aliut. Ajo madje përmendi edhe policinë dhe prokurorinë e vendit, që sipas saj janë të korruptuar dhe shumica e tyre mendojnë si...
1 2
Page 1 of 2