archive15 Mars, 2021 - 23:10

Lajme

Gjinovci: Kemi shumë nevojë për zgjedhje të reja

Aktivisti Rron Gjinovci ka thënë në emisionin Pressing në T7 se është i mendimit që vendi të shkojë përsëri në zgjedhje. Ai ka thënë opozita nuk po sillet sikur humbëse dhe nuk po sillet normalisht. “Edhe VV’ja kur ishte në opozitë bënte këso sjelljesh. Për mua është e pakuptimtë. Duhet...
Lajme

Qeveria ndanë mjete financiare për këto sektore!

Vendimet nga takimi i 69-të i Qeverisë: – Qeveria ka ndarë mjete financiare për pagesën e shtesës në pagë për Shërbimin Korrektues të Kosovës, Doganat e Kosovës, ATK-në, dhe AUV-në, për shkak të angazhimit të shtuar gjatë pandemisë COVID-19, si dhe plotësim ndryshimin e vendimeve të Qeverisë që kanë të...
Lajme

Këto janë 10 kërkesat e PDK’së për Kurtin

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Uran Ismaili kanë takuar në zyrat e Kuvendit të Kosovës, kryetarin e LVV-së, Albin Kurti dhe U.D. të Presidentes, Vjosa Osmani. Në takimin e ftuar për fillimin e konsultimeve me partitë politike rreth krijimit të institucioneve të reja pas...
Lajme

Hoxhaj flet pas takimit, tregon çka folën me Kurtin e Osmanin

Kryetari në detyrë I PDK’së Enver Hoxhaj, ka folur pas takimit që zhvilloi me Kurtin dhe Osmanin. Hoxhaj, në një konferencë për media tha se ky takim ishte shumë i mirë. “Të nderuar zonja dhe zotërinj, kishim një takim shumë të mirë me kryetarin e VV’së, Albin Kurtin, dhe zonjën...
Biznes

Këto janë profesionet që paguhen më së shumti në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar raportin për nivelin e pagave për vitet 2012-2019. Sipas këtij raporti, paga mesatare bruto në Kosovë gjatë vitit 2019 ishte 602 euro. Kjo agjenci ka dhënë detaje edhe për punët që paguhen më së shumti në vend. Bazuar në këtë raport, paga më...
Lajme

​Osmani e Kurti takohen me Hoxhajn

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidati për kryeministër, Albin Kurti dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani kanë pritur në takim ushtruesin e detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj për t’u konsultuar rreth konstituimit të institucioneve. Kurti dhe Osmani si fitues të zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit kanë ftuar në...
Tech

Zuckerberg i dërgon mesazh të riut shqiptar

Me siguri të gjithë e keni parë videon e famshme që duken të gjitha skajet e Shqipërisë, nga Vërmoshi në Konispol. Videoja e krijuar nga i riu shqiptar, Erald Halili nuk ka kaluar pa u parë edhe nga themeluesi i ‘Facebook’, Mark Zuckerberg. Së fundmi, Halili ka ndarë në InstaStory...