archive14 Mars, 2021 - 22:51

Lajme

Vendimi i parë i Abdixhikut si kryetar i LDK’së

Lumir Abdixhiku, ka folur për media pasi u zgjedh kryetar i ri i LDK-së. Ai ka thënë se nuk do të shkojë nesër në takimin e ftuar nga Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin për ditën e nesërme, pasi ka thënë se nesër do të dale në zyrë të partisë. “E...
ShowBiz

Djaloshi provokon keq Sabianin, zbulon foto me Kejsin live në emision

Këtë të dielë në emisionin “Kojshia Show” mysafirë ishin këngëtari i njohur nga Shqipëria, Sabiani dhe vajza e tij Kejsi Medini, e cila njëherit është edhe këngëtare, shkruan Korrespodenti. Ata befasohen nga djaloshi që i bënë propozim për martesë Kejsi Medinit, duke i zbuluar edhe fotot në emision. Shikoni reagimin...
ShowBiz

Kejsi Medini shpërthen në vaj pasi e “grabisin” live ne emision – Shikoni reagimin e babait të saj, Sabianit

Këtë të dielë në emisionin “Kojshia Show” mysafirë ishin këngëtari i njohur nga Shqipëria, Sabiani dhe vajza e tij Kejsi Medini, e cila njëherit është edhe këngëtare, shkruan Korrespodenti. Kejsi Medini befasohet nga ku disa persona, të cilët e grabisin në emision. Ajo frikësohet tej mase, duke mos e ditur...
Lajme

Bora ‘paralizon’ Kroacinë, aksidente të shumta rrugore

Zona e Gorski Kotar në Kroaci, është mbuluar nga dëbora. Për shkak se udhëtarët janë kapur të papërgatitur dhe pa zinxhirë për gomat e makinave nuk kanë munguar edhe aksidentet e shumta automobilistike, kryesisht në autostradën A6 Rijeka-Zagreb. Mediat lokale raportojnë se kolona e automjeteve në autostradën A6 midis kryqëzimit...
Lajme

Profili i Lumir Abdixhikut, kryetarit më të ri të LDK’së

Lumir Abdixhiku është kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës. 37-vjeçari ka marrë shumicën e votave të delegatëve, për ta marrë udhëheqejen e partisë. Ai u bë kryetari më i ri që e ka drejtuar LDK-në ndonjëherë. Për të votuan 191 delegatë të partisë. Prapa e ka lënë nënkryetarin...
Lajme

LDK zgjedhë Lumir Abdixhikun kryetar të ri të partisë

Ka përfunduar numërimi i votave për zgjedhjen e kryetarit të ri të LDK-së, shkruan Mitrovica SOT. LDK ka zgjedhur Lumir Abdixhikun për kryetar të ri të partisë. Zgjedhja e kryetarit të ri vjen pas dorëheqjes së tashmë ish-kryetarit të kësaj partie, Isa Mustafa, që erdhi pas rezultateve katastrofale në zgjedhjet...
ShowBiz

‘Hyrem’ përshëndet fansat nga Kosova në shqip

Aktorja e njohur turke ka përshëndetur të gjithë fansat në Kosovë. Aktorja e njohur turke, Meyrem Ozerli apo siç njihet nga roli i saj i famshëm sulltanesha “Hyrem”, sot ka ardhur me një surprizë për fansat e Kosovës. Meyrem u pa sot në shoqëri të grimeres së njohur kosovare Dafina...
1 2
Page 1 of 2