archive13 Mars, 2021 - 20:41

Op/Ed

Gjithçka po dihet se kush do ta drejtojë LDK’në

Shkruan: Atdhe Gjoci Në gusht të vitit 2019, Lidhja Demokratike e Kosovës në kuvendin e nëntë zgjedhor, ka zgjedhur me aklamacion Isa Mustafën në mandatin e tretë për kryetar të partisë, i cili ishte edhe kandidati i vetëm për udhëheqjen e LDK. Në atë kohë pata menduar se me të...
Shëndeti

Në Klinikat Infektive në vend trajtohen 589 pacientë me Covid-19

Gjithsej 589 pacientë pozitivë dhe të dyshimtë me koronavirus mjekohen në kovid qendrat në spitalet e shtetit, tregojnë të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë për 24 orët e fundit. Në spitalin në Manastir janë hospitalizuar 54 pacientë, ndërsa në spitalin në Shtip 38 pacientë. Në repartin infektiv në Tetovë ka...
Lajme

Meliza Haradinaj-Stublla mbetet jashtë Kuvendit, kjo është deputetja e AAK’së që i zuri vendin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Ndonëse pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, Meliza Haradinaj-Stublla ishte në mesin e deputetëve të legjislaturës së tetë të Kuvendit të Kosovës, tani pas rinumërimit të disa vendvotimeve ajo ka mbetur jashtë Kuvendit. Vendin e saj e...
1 2
Page 1 of 2