archive12 Mars, 2021 - 21:59

Sporti

Vjen reagimi i parë i Ismet Munishit si trajner i Gjilanit

Ismet Munishi dhe SC Gjilani gjatë ditës së sotme kanë arritur marrëveshje bashkëpunimi, shkruan Gazeta inFokus. Munishi do të marrë detyrën e trajnerit pas dorëheqjes së Bylbyl Sokolit. Me anë të një postimi në llogarinë e tij zyrtare në facebook, Ismet Munishi u ka kërkuar falje tifozëve, ‘Skifterave’, për shkak...
Lajme

Adriana Hoxhiq nervozohet pas vendimit të Supremes që e la jashtë Kuvendit: Le ta merr vesh e gjithë bota që Kosova s’është shtet ligjor

Kryetarja e Partisë Komuniteti i Bashkuar, Adriana Hoxhiq ka kritikuar Kosovën për qasje jo të barabartë ligjore për komunitetet në Kosovë. Ajo tha se duhet ta merr vesh e gjithë bota që Kosova është shtet joligjor. Hoxhiq konfirmoi se ankesë do të dorëzojë edhe në Gjykatën Kushtetuese. Dy fjalë ajo...
Lajme

Duda Balje fiton betejën me Adriana Hoxhiqin, siguron ulëse në Kuvend

Gjykata Supreme e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e Adriana Hoxhiq e paraqitur kundër vendimit plotësues të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. Adrijana Hoxhiq, udhëheqësja e subjektit politik boshnjak “Komuniteti i Bashkuar”, i është drejtuar Gjykatës Supreme për të kundërshtuar një vendim të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe...
1 2 3
Page 1 of 3