archive11 Mars, 2021 - 23:50

Lajme

“Lumir Abdixhikun dhe Kujtim Shalën i shoh rivalë të Albin Kurtit” – Olluri tregon cili është problemi i LDK’së

Drejtori Ekzekutiv i Gazetës Insajderi, Parim Olluri ka folur rreth zgjedhjes së kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Olluri i ftuar në emisionin “Pressing”, ka përmendur disa nga problemet që po ndodhin në LDK sipas tij, përcjell Gazeta Insajderi. “Problemi i LDK-së është se duhet një reformë brutale, nuk...
Lajme

Abdixhiku: Kurti ka ide të gabuara

Kandidati për kryetar të LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka ide të gabuara. Sipas tij qytetarët duhet ta shohin se prej çka është ai i ndërtuar në politikë. Ai tha se idetë e Kurtit për zhbërje të shtetit të Kosovës janë tërësisht të...
ShowBiz

Fjolla Morina thekson të pasmet në veshjen e ngushtë

Këngëtarja e njohur shqiptare, Fjolla Morina, vazhdon të jetë shumë aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Ajo ndan çdo ditë me fansat fotografi dhe video të ndryshme nga jeta e përditshme, ku të shumta kohëve të fundit janë imazhet përkrah partnerit të saj, Fisnik Syla. Një të tillë, Morian...
Interesante

Ja arsyeja pse nuk duhet t’i pastroni syzet me bluzë!

Syzet janë diçka që një pjesë e dukshme e njerëzve përdorin, qoftë vetëm ndërkohë që përdorin teknologjinë, apo në përditshmëri. Mirëpo jo gjithmonë keni me vete leckat speciale për të pastruar syzet ose letrat higjienike me alkool për pastrim të tyre. Në atë rast, mund të iu duket ide e...
Lajme

ATK ka një njoftim të rëndësishëm për biznesët!

Administrata Tatimore e Kosovës, rikujton të gjithë personat, të cilët merren me aktivitete afariste, se në bazë të legjislacionit tatimor janë të detyruar të deklarojnë tatimet dhe Kontributet Pensionale në mënyrë reale. Aktivitetet e ATK-së, në vazhdimësi, do të përqendrohen pikërisht te kategoritë, si: Nën-deklaruesit e pagave të punëtorëve, nën-deklaruesit...
1 2
Page 1 of 2