archive10 Mars, 2021 - 13:36

Sporti

UEFA reagon ndaj zhvillimeve Spanjë – Kosovë

Federata e Futbollit të Kosovës ka kërcënuar Spanjën që nuk do të zhvillojë ndeshjen kualifikuese për botërorin ‘Katari 2022’ me kushtet e propozuara nga Ministria e Punëve të Jashtme të Spanjës. Këta të fundit i kanë dërguar një protokoll të veçantë Federatës së Spanjës rreth organizimit të takimit me Kosovën....
Lajme

Policia jep detaje për arrestimin e dy komisonerëve në QNR

Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë për arrestimin e dy komisionerëve me inicialet A.K dhe S.M, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR). Sipas njoftimit të policisë të njëjtit janë arrestuar me 7 mars dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje. Të njëjtit dyshohen për veprën penale...
Lajme

Tre persona lëndohen në aksidentin në Lupq të Podujevës

Tre persona janë lënduar në aksident trafikun që ndodhi mëngjesin e së mërkurës në rrugën Prishtinë-Podujevë, saktësisht në fshatin Lupq. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka treguar se në aksident janë përfshirë dy vetura. Me rastin po merren njësiti i trafikut. “Rreth orës 07:30...
Lajme

Policia e Kosovës apelon pjesëmarrësit në trafik

Policia ka bërë thirrje ngasësve të automjeteve që të bëjnë kujdes në rrugë përshkak të reshjeve të mëdha të borës. “Bazuar në situatën e tanishme ku kemi ndryshim të kushteve atmosferike dhe reshje të borës, Policia e Kosovës apelon tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik, në veçanti shoferëve të automjeteve,...
Lajme

Gjendet një person i vdekur në Fushë Kosovë

Një person pa shenja jete është gjetur në rrugën “Tetova” në Fushë Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali. Burime të Gazetës Sinjali brenda prokurorisë bëjnë të ditur se viktima është gjetur mesditën e djeshme në shtëpinë e tij që gjendet në këtë rrugë. Sinjali mëson se trupi i pajetë është dërguar për...
Lajme

Rrotullohet një automjet në mes të rrugës, ka të lenduar

Një automjet është vetaksidentuar në autostradën Suharekë-Prizren në orët e hershme të së mërkurës. IndeksOnline ka siguruar pamje nga vendi i ngjarjes. Sipas informacioneve të para, një person ka marrë lëndime të lehta trupore. Vlen të theksohet, se pas reshjeve të borës, rrugët në Kosovë nuk janë aq të pastruara....
Lajme

Sonte në ora 22:00 fillon ora policore

Me propozim të Komisionit për Sëmundje Infektive dhe me qëllim që të pengohet rritja e mëtejme e numrave të të prekurve nga Kovid-19, Qeveria e Maqedonisë së Veriut, vendosi që prej sot deri më 22 mars të ketë orë policore që fillon sonte në ora 22:00 dhe zgjatë deri në...
1 2 3
Page 2 of 3