archive9 Mars, 2021 - 23:30

Lajme

Bëhuni gati/ Nesër pritet të bie borë në Kosovë

Nesër pritet të bie borë në Kosovë. Ditë më parë është paralajmëruar se reshjet e dendura të borës po afrohen rajonin tonë sidomos territorit të Republikës së Kosovës dhe disa viseve të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë (kryesisht kodrinore-malore). Reshjet më të fuqishme të borës priten në veriun e Malit...
ShowBiz

Arta Elezaj super e ‘nxehtë’ në pozat e fundit nga palestra

Ish-aktorja e serialit “O sa mirë”, Arta Elezaj, bëhet shumë shpejt pjesë e medieve rozë për shkak të linjave trupore. Elezaj është shumë aktive në rrjetet sociale, duke ndarë me ndjekësit imazhe të ndryshme nga përditshmëria, shkruan GazetaBlic.Së fundmi, ajo ka sjell disa story në Instagram ku shihet duke ushtruar...
Lajme

Pse po goditet kaq barbarisht e ballkanish, Meliza Haradinaj?!

Ish- deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e kandidates së AAK’së Meliza Haradinaj, nga pozita e ministres dhe nga partia në të cilën ishte. Reagimi i plotë i Zekës: Pse po goditete kaq barbarisht e ballkanish, Meliza Haradinaj?! Nuk e mbroje askend perpos...
Lajme

Meliza Haradinaj jep dorëheqje nga posti i Ministres dhe nga AAK’ja

Meliza Haradinaj-Stublla ka dhënë dorëheqje nga pozita e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës dhe nga të gjitha funksionet në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, pas skandalit lidhur me votat në zgjedhjet e 14 shkurtit. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj-Stublla ka shkruar se nuk ndjen përgjegjësi për akuzat...