archive8 Mars, 2021 - 12:55

Lajme

Gruaja e Nasim Haradinajt diagnositifikohet me kancer, ankohet se mjekja kosovare nuk ia zbuloi sëmundjen me kohë

Gjejlone Haradinaj, gruaja e Nasim Haradinaj, është diagnostifikuar me kancer të gjirit. Në një rrëfim për Gazetën Express, Haradinaj tregon se sëmundjen po e trajton në klinikat e Suedisë, përderisa hedh kritika në adresë të mjekes kosovare, që sipas saj nuk arriti t’ia zbulonte sëmundjen me kohë. Në ditën Ndërkombëtare...
Lajme

Haradinaj nis 8 marsin me nënën e tij: Publikon foto me të

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka nisur ditën e gruas duke publikuar një fotografi me nënën e tij. Këtë foto, Haradinaj e ka publikuar në profilin e tij zyrtar në Facebook. “Mirëmëngjes! Urime 8 marsi!”, ka shkruar ai. Zakonisht nëpër festa, kreu i AAK-së, publikon fotografi me nënën e...
Lajme

​Shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas

Sot shënohet 8 Marsi – Dita Ndërkombëtare e Gruas, e njohur edhe si Dita e Nënës. Kjo ngjarje zë fill më 8 mars 1857, kur rrobalarëset e Nju ­Jorkut u ngritën në protestë për të drejtat e tyre kundër shtypjes e shfrytëzimit të egër që u bëhej atyre dhe fëmijëve...
1 2
Page 2 of 2