archive8 Mars, 2021 - 23:28

Lajme

Dalin pamjet nga tentim-grabitja në rrugën Prishtinë- Gjilan dhe plagosja e dy punëtorëve të kompanisë së sigurimeve

Një tentimplaçkitje e parave ka lënë të plagosur dy persona, sot në magjistralen Prishtinë-Gjilan, konkretisht në afërsi të Liqenit të Badovcit. Të plagosurit janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK, ndërsa personat e dyshuar kanë ikur nga vendi i ngjarjes, shkruan Express. Policia ka konfirmuar se cak i hajnave ishte...
Lajme

Mbi 10 milionë të vaksinuar deri tani në Turqi

Numri i njerëzve që kanë marrë dozën e parë dhe të dytë në kuadër të luftës me koronavirusin e llojit të ri (Covit-19) në Turqi i ka kaluar 10 milionë. Sipas të dhënave që janë publikuar në adresën e internetit të Ministrisë së Shëndetësisë “https://covid19asi.saglik.gov.tr” numri i atyre që kanë...
ShowBiz

Gani Seferi publikon këngë kushtuar ‘8 Marsit’

Këngëtari i njohur i muzikës popullore, Gani Seferi, ka lansuar këngën e tij më të re kushtuar 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, shkruan PaRrotlla. Kompozimi dhe orkestrimi i këngës është bërë nga Genc Hyseni, ndërsa video është realizuar nga produksioni “SM”. Kujtojmë se Gani Seferi së fundmi ka publikuar...
1 2
Page 1 of 2