archive7 Mars, 2021 - 10:37

Lajme

Tërmet në Maqedoni

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës, Gostivarit dhe Mavrovës, njoftoi sot Opservatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematikorë në Shkup. Tërmeti ka qenë me magnitudë prej 2,9 shkallëve sipas Rihterit, ndërsa epiqendra ka qenë 60 kilometra...
Lajme

Bëhet trend vjedhja e pasqyra të veturave, mësoni arsyen

humica e pasqyrave vidhen nga makinat e shtrenjta që kanë kamera të integruar. Në të kaluarën, vetëm makinat ishin vjedhur, por nuk është e lehtë me to, ato duhet të fshihen diku pas vjedhjes, ata zënë shumë hapësirë ​​dhe bien në sy. Pastaj katalizatorët u bënë shumë të popullarizuar, për...
Lajme

Kaçanik, një person plagoset me armë zjarri

Një mosmarrëveshje ndërmjet tre personave në Kaçanik ka eskaluar deri te përdorimi i armëve të zjarrit dhe shufrave të metalit. Rast ka ndodhur mesditën e së shtunës në fshatin Doganaj të Kaçanikut, ku si pasojë e gjuajtjes me armë zjarri, një person është plagosur në këmbë. “Raportohet se pas një...
Lajme

“Kërset” dajaku ndërmjet disa vajzave në Ferizaj

Një rrahje ndërmjet disa vajza të moshës së re sapo ka ndodhur në qytetin e Ferizajt. Në një video të postuar në “Facebook” nga faqja e këtij qyteti ‘Ferizaj 05”, shihen disa vajza teksa rrihen me grushte. Përleshja ka ndodhur në qendër të këtij qyteti. Policia nuk ka dhënë ndonjë...
1 2 3
Page 3 of 3