archive7 Mars, 2021 - 16:31

Lajme

Vdes profesori u njohur që e bëri Demarkacionin me Malin e Zi

Ka ndërruar jetë profesori i Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Zejnullah Gruda. Lajmin e ka bërë publik, avokati Kujtim Kërveshi. Njoftimi i plotë: Në vend të lamtumirës, të them mirë u pafshim Profesor. Ai ishte një njeri i ndershëm, profesionalist, shpirt-bardhë! E vendi jonë pa profesor dr. Zejnullah Gruda mbeti edhe më i...
Lajme

9 të vdekur dhe 548 raste të reja me koronavirus në Kosovë

301 TË SHËRUAR DHE 548 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.193 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Interesante

A mund ta gjeni në këtë foto Ramush Haradinajn?

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, me rastin e 7 marsit, Ditës së Mësuesit, një vit më parë kishte publikuar një fotografi të tij nga klasa e katërt. Aty shihet Haradinaj bashkë me shokët dhe shoqet e klasës. Fotografia daton nga viti 1978-79. Por a mund ta gjeni se cili është...
ShowBiz

Besiana Mehmedi, Milaim Zekës: Jam thellësisht e emocionuar dhe me lot ndër sy teksa lexova këtë vlerësim dhe këto fjalë shpirti

Pas publikimit të këngës së Shkodran Tolajt “Nga Shkupi në Prekaz”, gazetari Milaim Zeka, përmes një postimi tejet emocionues ka thënë se ‘është e pamundur me i mbajt lotët , kur Shkodrani i thotë Adem Jasharit: Ti ja ktheve tokës perënditë’. “Faleminderit Shkodran. Faleminderit nusës tënde, Besianës, që të ka...
précis

Historia e paimagjinueshme e një gruaje

“Ju shkruaj në errësirë”, Jean-Luc Seigle Romani “Ju shkruaj në errësirë” është një libër që të bën të ndalosh, të mendosh dhe që mbart një mesazh të fortë. Dhe të mendosh se është shkruar nga një burrë, nga shkrimtari i njohur francez Jean-Luc Seigle. Një libër që kërkon një vëmendje...
1 2 3
Page 2 of 3