archive7 Mars, 2021 - 23:59

Lajme

Plagosje me armë zjarri, Policia jep detaje

Është plagosur një person rreth orës 20:15 në fshatin Rekë të Kaçanikut. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi. Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor, teksa Policia është në vendin e ngjarjes duke e hetuar rastin. “Rreth 20:15 kemi marrë informatë se...
Lajme

Me rezultat të ngushtë, Zvicra ndalon mbulimin e fytyrës

Bern, 7 mars (AP) - Zvicra ka votuar në favor të ndalimit të mbulimit të fytyrës, përfshirë nikabin dhe burkën që përdoret nga myslimanet. Në referendumin e mbajtur të dielën, zviceranët votuan me 52 për qind për ndalimin, ndërkaq 48 për qind votuan kundër kësaj ndalese. Referendumin e organizoi partia...
Lajme

Selim Pacolli: Presidenti Erdogan na befasoi të gjithëve kur erdhi ne Hotelin tonë, ja çfarë bëri

Këtë të diel, mysafirë në emisionin shumë të shikuar në vend “Kojshia Show”, i cili transmetohet në RTK, i ftuar ishte Selim Pacolli, nënkryetar i Komunës së Prishtinës, dhe njëherit vëllai i biznesmenit, humanistit e politikanit, Behgjet Pacolli, shkruan Korrespodenti. Ashtu si në emisionet e kaluara, edhe në këtë emision...
Lajme

Bashkëluftëtari i Selim Pacollit: Isha i plagosur dhe i palëvizshëm, Selim Pacolli më barti mbi supe. Ja çfarë me tha!

Këtë të diel, mysafirë në emisionin shumë të shikuar në vend “Kojshia Show”, i cili transmetohet në RTK, i ftuar ishte Selim Pacolli, nënkryetar i Komunës së Prishtinës, dhe njëherit vëllai i biznesmenit, humanistit e politikanit, Behgjet Pacolli, shkruan Korrespodenti. Në këtë emision kishte disa befasi për mysafirin. Një nga...
Lajme

Historia prekëse e këtij burri: Si ma shpëtoi gruan nga vdekja Behgjet Pacolli – emocionohet Selim Pacolli

Këtë të diel, mysafirë në emisionin shumë të shikuar në vend “Kojshia Show”, i cili transmetohet në RTK, i ftuar ishte Selim Pacolli, nënkryetar i Komunës së Prishtinës, dhe njëherit vëllai i biznesmenit, humanistit e politikanit, Behgjet Pacolli, shkruan Korrespodenti. Ashtu si në emisionet e kaluara, edhe në këtë emision...
Lajme

IKSHPK me njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Në 24 orët e fundit 592 rastet e reja me COVID-19 dhe gjashtë rastet e vdekjeve nga kjo sëmundje kanë bërë Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës që të alarmojë për situatën. IKShKPK-ja ka bërë thirrjeë që të respektohen masat anti-COVID-19 pasi e ka parë si brengosëse situatën që...
Lajme

Kjo komunë i`u dhuron nga 50 euro mësimdhënësve për ‘7 Mars’

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, për nder të 7 Marsit Ditës së Mësuesit, ndau mirënjohje dhe një shumë simbolike prej 50 euro për 52 mësimdhënësit me të dalluar të komunës, për vitin shkollor 2020-2021. Kryetari Jashari me këtë rast deklaroi se edukimi i mirëfillt është baza e zhvillimit...
1 2 3
Page 1 of 3