archive6 Mars, 2021 - 22:35

Lajme

19-vjeçarja gjendet e vdekur dhe e mbështjellë në plastikë

Një 19-vjeçare e pastrehë është gjetur e vdekur dhe e mbështjellë me plastikë, të shtunën, brenda një depoje të braktisur në Manhatan. Ajo është gjetur në mëngjes, thotë policia, shkruan NY Daily News. Policia ka thënë se nuk kishte shenja të dhunës në trupin e viktimës, ndërsa është caktuar edhe...
Lajme

A ju kujtohen këta 3 anëtarët e NISMA’s që e përqafonin fort Fatmir Limajn? Njëri prej tyre është kryeshef i një institucioni të rëndësishëm

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Postës së Kosovës ka përzgjedhur dje në pozitën e Kryeshefit Ekzekutiv, Xhevet Smakiqin. Smakiqi në zgjedhjet e 2019-ës kishte garuar për deputet të NISMA-s. Por, në “karrierën” e tij politike, Smakiqi mbahet mend vetëm për pjesëmarrjen në fotografinë e famshme të disa anëtarëve të...
Lajme

Vjen reagimi i Florentina Gjergjaj pasi doli video dëshmia se si u vodhën votat për ta bërë Meliza Haradinajn deputete

Kandidatja për deputete nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Florentina Gjergjaj, ka reaguar pas ka reaguar pas publikimit të skandalit të madh me manipulimin e votave. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Gjergjaj ka thënë shkurt se nuk ka koment për gjithë këtë skandal, shkruan Reporteri.net. “No comment”, ka...
Lajme

Babai i dy dëshmorëve gjendet i vdekur në pusetë

80 vjeçari nga Vushtrria me inicialet H.B., dyshohet se është gjetur i vdekur nga gruaja e djalit të tij. Për këtë rast, familjarët e të ndjerit nuk pranuan të deklarohen para kamerës së T7. Por, T7 mëson se gruaja e djalit, vjehrrin e saj e gjeti të vdekur në oborr...
Lajme

Imer Mushkolaj pas publikimit të videos për manipulim të votave të Meliza Haradinajt: Deputet nuk të zgjedh qytetari, por komisioneri

Një video-incizim të siguruar nga Gazeta Online Insajderi, zbulohet se si afaristi Dardan Stublla, bashkëshorti i kryediplomates kosovare, Meliza Haradinaj-Stublla, ka blerë me para katër komisionerë të cilët ua kanë vjedhur votat kandidatëve tjerë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dhe ia kanë regjistruar Meliza Haradinajt-Stublla. Pas publikimit të kësaj...
1 2 3 4
Page 1 of 4