archive5 Mars, 2021 - 23:51

ShowBiz

‘Sërish vjen Marsi’/ Këtë interpretim të aktorit Basri Lushtaku, nuk duhet humbur kurrsesi!

Në edicionin e sontëm të emisionit “LIBERO” te Resul Sinani në ATV, kishte mjaft momente interesante, ku mysafirë ishin Adem Gashi, Basri Lushtaku, Burbuqe Berisha, Flutura Mustafa dhe Arian Agushi, raporton Korrespodenti. “Fjala ime”, një nga rubrikat e emisionit, këtë javë solli emocione te shikuesit. Ishte aktori BAsri Lushtaku, i...
Lajme

Skandal në DKA/Burri kryetar i komisionit në konkurse, bashkëshortja kryetare e komisionit të ankesave

NISMA Socialdemokrate - DEGA Prizren, përmes një postimi në facebook, ka denoncuar një skandal në Drejtorinë Komunale të Arsimit në Prizren. “Siç shihet në dokumentet e publikuara, në pjesën më të madhe të komisioneve të konkurseve për mësimdhënës në DKA-në e Prizrenit, kryetar i komisioneve është emëruar drejtori i shkollës...
précis

Sopranoja shqiptare, në skenat botërore

Sopranoja e njohur shqiptare, Marigona Qerkezi, ka një krijmtari të pasur atistike si soprano e shquar në shumë skena botërore. Më operan “L’Elisir d’amore” në skenën e Teatro Petruzzelli të Barit, sopranoja shqiptare ishte në rolin e Adinas, që u transmetua në “Rai5”. Ajo mori vëmendje të madhe në skenat...
Lajme

Zyrtare: Gjuha turke lëndë me zgjedhje në shkollat shqiptare

Gjuha turke është vendosur si lëndë me zgjedhje në shkollat shqiptare. Ky vendim është bërë i ditur nga marrëveshja ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Turqisë. Ndërsa në Fletoren Zyrtare është publikuar marrëveshja mes dy vendeve e cila parashikon edhe futjen e gjuhës turke në...
1 2 3
Page 1 of 3