archive4 Mars, 2021 - 23:36

ShowBiz

Rihana shkëlqen në fotografitë e fundit

Rihanna ka pozuar me një lule derisa ka lansuar setin e ri të Savage X Fenty, që është edhe linja e saj. Brendi Savage x Fenty tashmë ka vlerën e një biznesi 1 miliard dollarë. Nëntë herë fituesja e Grammy është edhe figura e marketingut derisa ajo ka bërë një...
Lajme

Vdes nga koronavirusi peshkopi Atanasija

Peshkopi i pensionuar i Zahumlje-Hercegovinës, Atanasija ka vdekur pasi u infektua me koronavirus, raporton Gazeta Express. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur prifti ortodoks serb në Deçan, Sava Janjic, i cili përmes një shkrimi në Facebook. Atanasija ishte duke u trajtuar në spital dhe ishte në...
Lajme

Mospërputhje mes Hotit dhe ATK’së

Deklarimet e kryeministrit në detyrë të Kosovës, Avdullah Hoti se ekonomia e Kosovës po kthehet në normalitete nga pandemia, bien ndesh me të dhënat zyrtare të Administratës Tatimore të Kosovës (ATK). Më 30 janar, kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti në një postim në rrjetin social Facebook, ka thënë se ekonomia...
Lajme

Kelmendi: Ne humbëm këto zgjedhje por nuk e humbëm fytyrën

Kreu i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka thënë se partitë politike po tregohen dyfytyrëshe pasi ato e shkelën ligjin anti-Covid duke mbajtur tubime parazgjedhore dhe sipas tij duke ndikuar në rritjen e numrit të rasteve me COVID-19. Kelmendi përmes një postimi në Facebook tha se partia e tij edhe pse...
Lajme

Doarsa nga Struga, deputete e listës së Vjosa Osmanit

Doarsa Kica Xhelili do të jetë një nga 120 deputetët e Kuvendit të Kosovës. Në zgjedhjet e 14 shkurtit ajo ishte pjesë e listës së Vjosa Osmani, që ishin bashkë pjesë e listës së Lëvizjes Vetëvendosje. Në këto zgjedhje ajo ka marrë gjithsej 10.604 vota, duke siguruar ulëse në Kuvend,...
Lajme

Driton Selmanaj arrin të bëhet deputet, kaq vota ka marrë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot do të shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Por, edhe pse rezultatet s’janë shpallur akoma, tashmë po qarkullojnë lista me emrat e kandidatëve që kanë siguruar ulëse në Kuvend, raporton Express. Sipas listës së publikuar nga Reporteri, mësohet se në mesin e...
Lajme

Ky është polici që dyshohet se plagosi dy qytetarë

Gazeta Sinjali raportoi ekskluzivisht sonte se polici që plagosi sonte dy qytetarë, është Fadil Kadriaj. Sinjali raportoi se Kadriaj plagosi dy qytetarë pas një mosmarrëveshjeje derisa të dy, janë jashtë rrezikut për jetë. Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet...
1 2 3 4
Page 1 of 4