archive3 Mars, 2021 - 22:42

ShowBiz

Driton Selmanaj fiton postin e deputetit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka siguruar 15 ulëse në Kuvendin e Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurtit. Mësohet se në mesin e deputetëve edhe këtë mandat do të jetë zëvendëskryeministri në detyrë, Driton Selmanaj. Burime të Reporteri.net në Qendrën e Numërimit dhe Rinumërimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, thonë se...
Lajme

Vdes Murat Jashari

Ka vdekur Murat Jashari, i dënuar për tentativë vrasjeje ndaj Azem Vllasit, sskruna Insajderi. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur avokatja, Fehmije Gashi Bytyqi, përmes një shkrimi në Facebook. Ajo ka treguar se Jashari ka vdekur në QKUK derisa u ka shprehur ngushëllime familjarëve të tij....
Lajme

AAK: Nuk heqim dorë nga presidenti

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka folur sa i përket zgjedhjes së presidentit të vendit. Anëtari i kryesisë së AAK-së, Muharremaj ka thënë se çfarëdo vendime që do të marrin Këshilli Drejtues dhe Grupi Parlamentar për këtë çështje do të pajtohen. “Çështja e presidentit është çështje e Grupit...
Lajme

Policia në Pejë kap hajnin që vidhte dru me Golf

Policia e Kosovës sot në orën 00:05, ka ndaluar një veturë ‘Golf’ me targa vendore në të cilën i dyshuari kishte të ngarkuar një sasi të masës drunore. Policia thotë se gjatë verifikimit të personit i cili dyshohej se ka kryer veprën penale “Vjedhje e pyllit”, ka rezultuar se i...
Lajme

Covid-19, vjen lajmërimi i fundit nga spitalet e Kosovës

Institucionet publike shëndetësore në vend kanë filluar të ngarkohen me pacientë me rritjen e numrit të rasteve të infektuara me COVID-19. Nga këto institucione tregojnë se gjendja së fundmi është duke u rënduar për shkak të rritjes së numrit të rasteve të hospitalizuara me COVID-19. Drejtori i Spitalit të Gjilanit,...
Lajme

4 të vdekur dhe 568 raste të reja me koronavirus në Kosovë

295 TË SHËRUAR DHE 568 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.532 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Biznes

Rritet sërish çmimi i naftës në Kosovë

Çmimet e derivateve brenda pak ditësh pritet të rriten edhe në vendin tonë. Kryetari i Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani thotë se qytetarët e Kosovës aktualisht po shërbehen me çmimet më të lira në regjion, përjashtim Maqedonisë së Veriut. “Çmimet sot sillen kështu Diesel 0.98 deri 1.04 Benzina, 1. Euro...
1 2
Page 1 of 2