archive2 Mars, 2021 - 13:35

Lajme

Vrasja e Donjeta Pajazitaj, arrestohet kryeplaku i fshatit Strellc

Policia e Kosovës e ka arrestuar mbrëmë kryeplakun e fshatit Strellc, Haki Pajazitajn, lidhur me rastin e vrasjes së Donjeta Pajazitajt, Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se ai është arrestuar pasi gjatë deklarimit të tij në gjykatë si dëshmitar lidhur me vrasjen e Donjeta Pajazitaj, ka...
Lajme

Lajçak: Harta më është dhënë nga institucionet e BE’së

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, pas takimit me ushtruesen e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani ka thënë se ka marrë mesazhe të qarta nga fituesit e zgjedhjeve të 14 shkurtit se dialogu do të vazhdojë. Ai përmes një konference për medie i renditi disa mesazhe që...
Lajme

Haradinaj: T’i qëndrojmë mesazhit të bashkimit që e dha Gjergj Kastrioti

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në 577-vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës, tha se është e rëndësishme të qëndrohet pas mesazhit të Gjergj Kastriotit. Ai u shpreh se Besëlidhja e Lezhës përçoi në shekuj domosdoshmërinë e bashkimit të shqiptarëve. “Edhe sot, në 577-vjetorin e saj, është shumë...
Lajme

Sivjet s’ka Haxh për ata që nuk vaksinohen

Arabia Saudite njoftoi se këtë vit, vaksina kundër koronavirusit të ri (COVID-19) është kushti kryesor për haxh. Gazeta “Ukaz”, njoftoi se ministri i Shëndetësisë Tawfig Al-Rabiah, zyrtarëve të ministrisë u ka thënë se ata që dëshirojnë të kryejnë haxh është e detyrueshme të vaksinohen kundër COVID-19 dhe se ky është...
Lajme

Lajçak: Marrëveshja mund të përfundojë brenda disa muajve

Lajçak insiston në fillimin e dialogut, Kosova nuk e ka prioritet. I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak është duke zhvilluar vizitë zyrtare tre ditore në Kosovë. Ai së pari është takuar me fituesin e zgjedhjeve, Albin Kurti, i cili i ka thënë se nuk është...
1 2 3 4
Page 3 of 4