archive2 Mars, 2021 - 18:28

Lajme

Zafir Berisha shpall kandidaturën për kryetar të Prizrenit

Kandidati për deputet nga Nisma Socialdemokrate, njëherësh edhe Koordinator Nacional për Siguri Kibernetike në Qeverinë Hoti, Zafir Berisha, ka deklaruar se do të jetë kandidat për kryetar të Prizrenit. “Rezultati në zgjedhje nuk ka qenë i favorshëm për Nismën sepse vendosem të dalim në mbrojte të një kauze “me çlirimtarët”...
Lajme

Ja sa deputet mund t’i ketë VV me votat e diasporës

Në rast se mbi 75% të votave të diasporës janë për Lëvizjen Vetëvendosje, atëherë numri i ulëseve të tyre në Kuvend të Kosovës mund të rritet mbi 57 deputetë, raporton Gazeta Express. Kështu ka bërë të ditur opinionisti Bleron Baraliu me parashikimin e fundit që e ka publikuar në Facebook....
Lajme

8 të vdekur dhe 488 raste të reja me koronavirus në Kosovë

270 TË SHËRUAR DHE 488 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.886 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 488 raste pozitive....
Lajme

Afro 30 mijë vota me kusht, VV merr 50.7%

Edhe zyrtarisht ka përfunduar numrimi i votave me kusht, që ishin gjithsej 29.490. Kësisoj, Lëvizja Vetëvendosje është radhitur e para me 14939 vota apo 50.7% Ndërsa, e dyta, Partia Demorkatike e Kosovës duke marrë 4997 vota 16.9%. Partia e Isa Mustafës, LDK arriti të marrë 2944 vota apo 9.9% AAK-ja,...
Lajme

E dhimbshme: Vdes punëtori i Telekomit

Sindikata e Postës dhe Telekomit të Kosovës ka bërë të ditur se ka vdekur punëtori i këtij institucioni, Ilaz Kqiku. Kjo është bërë e ditur në një njoftim nga FSP PTK. “Me pikëllim të thellë, morëm lajmin për vdekjen e parakohëshem të kolegut Ilaz Kqiku. FSP-PTK u shprehë ngushëllimet më...
Lajme

Kurti flet për bashkimin kombëtar në Lezhë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është parë sot në Lezhë në përvjetorin e Besëlidhjes së Lezhës bashkë me përfaqësuesit e Shkupit, Preshevës e Tuzit. Kreu i LVV-së është parë sot në Lezhë bashkë me Ilaz Shehun që është kandidat për deputet nga Vetëvendosje në Shqipëri, Ziadin Sela, kryetar i...
Lajme

Vazhdon aksioni “Subvencioni 2021”: Arrestohet zyrtari që dyshohet se përfitoi 48 mijë euro

Në vazhdën e operacionit “Subvencioni 2021”, Drejtoria e Krimeve Ekonomike ka arrestuar zyrtarin e Drejtorisë së Bujqësisë së Pejës, A.B (emër i njohur për redaksinë). Burime të besueshme të Gazetës Express njoftojnë se zyrtari komunal dyshohet për përfitimin e 48 mijë eurove në mënyrë të kundërligjshme. Sipas këtij burimi, zyrtarit...
1 2 3 4
Page 2 of 4