archive2 Mars, 2021 - 23:39

ShowBiz

Arrestohet Meriton Mjekiqi, gjuajti me armë

Moderatori Meriton Mjekiqi është arrestuar nga Policia e Kosovës, sonte në Prishtinë, shkruan Reporteri.net. Mësohet se Mjekiqi është arrestuar pasi ka shtënë me armë në drejtim të një personi tjetër. Ngjarja sipas burimeve të “Reporteri.net” ka ndodhur në afërsi të Ambasadës Amerikanë në lagjen “Arbëria”....
Lajme

Aksident i rëndë në Komoran

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sonte para disa minutash në Komoran. Sipas pamjeve që ka siguruar Telegrafi nga vendi i ngjarjes në aksident kanë qenë të përfshira dy vetura. Përveç dëmeve materiale ende nuk dihet nëse në aksident ka viktima ose të lënduar. Telegrafi ka kontaktuar Policinë e...
Lajme

Theret me thikë një person në Prishtinë

Një person është lënduar me thikë në lagjen “Dardania” të Prishtinës përgjatë orës 14:00 të së martës. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga zëdhënësja e policisë së rajonit të Prishtinës, Flora Ahmeti, teksa ka njoftuar se viktima po i trajton plagët në QKUK. “Rreth orës 14:00 kemi...
Lajme

Aksident i rëndë mes një veture dhe kamioni

Tre persona kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur sot në fshatin Bellopojë të Istogut. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova, i cili dha detaje. “Rreth orës 14:20, Policia e Kosovës është njoftuar për një aksident në...
Op/Ed

As realizëm as luftë qytetërimesh

Nga Dardan Molliqaj Muajt e fundit, pjesë e debateve të përditshme politike është bërë edhe marrëdhënia e Kosovës me Lindjen e Mesme. Kjo temë u ndez prej njohjes që Izraeli i bëri Kosovës, njohje kjo që u ndërlidh me pajtimin paraprak të Kosovës për vendosjen e ambasadës tonë në Jerusalem....
Interesante

Qoftet ishin djegëse, klienti grushton shitësin

Grushta ndaj shitësit vetëm për shkak se qoftet e papërpunuara ishin djegëse. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Afyonkarahisar në Turqi. Klienti kishte porositur qofte të papërpunuara ose siç njihen në Turqi “Cig Kofte”, por me arsyetimin se ishin djegëse nisi debatin me shitësin. Por gjakrat u ndezën dhe klienti, që...
1 2 3 4
Page 1 of 4