archive1 Mars, 2021 - 23:21

Lajme

Kelmendi për ambasadën: Nëse Amerika dhe Izraeli na kërkojnë ta vendosim në një oborr privat, duhet ta bëjmë

Publicisti dhe gazetari, Adriatik Kelmendi, ka shkruar se edhe nëse Amerika dhe Izraeli na kërkojnë vendosjen e ambasadës ne ndonjë oborr privat duhet ta bëjmë, shkruan Gazeta Metro. Reagimi i tij vjen pas deklarimit të kreut të VV’së, se do të shqyrtohet kërkesa e zhvendosjes së ambasadës së Kosovës në...
Lajme

Përplasje e ashpër, Latifi i referohet Gjinovcit si ish-student: I kom ra pishman që të kam bërë kaq të padijshëm

Profesori universitar, Blerim Latifi, ka pasur polemika me opinionistin Rron Gjinovci, të cilit iu është referuar si ish-student. Latifi, në emisionin ‘Pressing’ në T7, pas debateve të ashpra me Gjinovcin lidhur me çështjen e përdorimit të gjuhës shqipe nëpër troje shqiptare në kontekstin historik , ka thënë se “është pishman...
Lajme

9 të vdekur dhe 467 raste të reja me koronavirus në Kosovë

214 TË SHËRUAR DHE 467 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.914 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 467 raste pozitive....
Lajme

Vdes avokati i njohur kosovar

Ka vdekur njëri nga avokatët më të njohur në regjionin e Mitrovicës, Zeqir Maxhuni. I ndjeri ishte pjesë edhe Odës së Avokatëve të Kosovës, dega në Mitrovicë, raportojnë mediat lokale. Lajmin për vdekjen e tij, përmes një postimi në Facebook e ka dhënë udhëheqësi i OAK në Mitrovicë, avokati Vehbi...
1 2
Page 1 of 2