archive27 Shkurt, 2021 - 23:06

Lajme

Qëllohet për vdekje polici në krye të detyrës

Një polic në Virxhinia ka humbur jetën pasi është qëlluar me armë gjatë detyrës. Sipas mediave të huaja, Dominic “Nick” Winum, 48 vjeç, i Departamentit të Policisë Stanley ishte në polici për pesë vjet. Arsyet pse ai u qëllua nuk janë bërë ende të ditura dhe një i dyshuar ka...
Lajme

Vdes gruaja e veprimtarit Adem Demaçi

Sot në moshën 79 vjeçare ka ndërruar jetë Xhemajlije Hoxha Demaçi, gruaja e veprimtarit Adem Demaçi. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarë përmes rrjeteve sociale. Njoftimi i bërë në Facebook: Sot paska ndërruar jetë Nëna më e shenjtë e Kosovës, LAVDI VEPRËS SË SAJ 🇦🇱 Nëna : Xhemajlije Hoxha-...
Biznes

Sa paguhen kosovarët në Gjermani?

Mbi 900 mijë shtetas nga Ballkani Perëndimor jetojnë në Gjermani. Mbi 350 mijë janë në marrëdhënie të rregullta pune, shumica si të kualifikuar. Por pagat e tyre janë më të ulëta se të gjermanëve. Afro 1 milionë (921 419) shtetas nga Ballkani Perëndimor jetojnë (dt. 30.06. 2020) në Gjermani. Prej...
Lajme

Erdogan i shkruan Kurtit: U gëzova që partia juaj do ta rishikojë vendimin për Ambasadën në Jerusalem

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke se përveç dialogut Kosovë-Serbi, në tavolinën e kryeministrit do ta gjejë edhe një çështje tjetër, atë të hapjes së Ambasadës së Kosovës në Jerusalem. Nga Izreaeli e ftojnë që të marrë pjesë në inaugurumin e Ambasadës, derisa presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan,...
Lajme

3 të vdekur dhe 426 raste të reja me koronavirus në Kosovë

205 TË SHËRUAR DHE 426 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.454 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 426 raste pozitive....
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Vjen edhe një dorëheqje nga AAK’ja!

Kryetari i degës së AAK-së në Lipjan, Vehbi Imeri, ka paraqitur dorëheqjen nga të gjitha organet e kësaj partie. Imeri ka treguar edhe arsyet e kësaj dorëheqjeje, duke filluar nga mosrealizimi i objektivave të parashikuara deri tek bojkoti i Kryesisë që sipas Imerit angazhoheshin vetëm kur vinte Ramush Haradinaj në...
1 2 3
Page 1 of 3