archive25 Shkurt, 2021 - 20:28

Lajme

Aksident në qender të Prishtinës

Një aksident trafiku ka ndodhur pak minuta më parë në Prishtinë në lagjen “Dardania” tek vend i quajtur “Santeja” Nga pamjet që ka siguruar Indeksonline, shihet se në këtë aksident janë të përfshira dy vetura të tipit “BMW” dhe “Opel”. Policia ka dal në vendin e ngjarjes dhe nuk dihet...
Lajme

5 të vdekur dhe 437 raste të reja me kosonavirus në Kosovë

255 TË SHËRUAR DHE 437 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.643 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 437 raste pozitive....
Lajme

I bie kova e buldozerit, ndërron jetë punonjësi 35-vjeçar

Një punëtor në Aeroportin e Kukësit ka vdekur teksa ishte duke punuar në kantier. Mësohet se viktima është rreth moshës 35-vjeç. Shkak mësohet se ka qenë kovat e buldozerit duke gërmuar dhe e ka goditur në trup duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e...
Lajme

Rrahja brutale e gazetarit Visar Duriqi, reagon edhe teologu Mustafë Bajrami

Pas rrahjes brutale të mbrëmshme ndaj gazetarit Visar Duriqi, kanë qenë të shumtë personalitete që kanë dënuar këtë akt ndaj gazetarit Duriqi. Teologu Mustafë Bajrami përmes një postimi në profilin e tij në facebook, ka shkruar se dhuna është e dënueshme te Zoti, qoftë dhunë fizike, psikologjike, morale e të...
Lajme

Urgjentisht mblidhet LDK’ja, gjendja e tendosur!

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të mblidhet pasditen e sotme. Sipas burimeve të lajmi.net , duke filluar nga ora 16:30 në selinë e LDK-së do të mblidhet kryesia e dorëhequr tashmë e kësaj partie. Ndryshe pas rezultatit të zgjedhjeve të 14 shkurtit, Isa Mustafa publikisht ka dhënë dorëheqje...
1 2 3
Page 1 of 3